Ciekawe w Metropolii

Koronawirus: Powrót SuperHanysa

– Dowéj pozór na higjyna, zakrywéj gymba kéj kucosz a ńy dowéj frelkóm kuśików! – takich podstawowych porad w czasach epidemii udziela chorzowski superbohater czyli... SuperHanys.

Chorzowianie SuperHanysa znają z komiksu na łamach gazety "Twój Chorzów". Postać tworzona przez Jacka Siegmunda i Marcina Melona co miesiąc porusza tam ważny dla mieszkańców temat - wyjaśnia czym nie powinno się palić w piecach, tłumaczy jak skorzystać z miejskich rowerów czy przypomina o segregacji odpadów. SuperHanys po raz pierwszy pojawił się na Górnym Śląsku w czasie upałów w 2017 roku.

W tym miesiącu temat komiksu nie mógł być inny niż koronawirus. W rysunkowej, przystępnej formie znany i lubiany SuperHanys wskazuje na podstawowe środki zapobiegawcze, aby zminimalizować ryzyko zakażenia tym wirusem.

SuperHanys walczy z koronawirusem

- W natłoku informacji dotyczących koronawirusa, niektóre z nich mogą nam umknąć. Kolorowy komiks przykuwa uwagę, a to pozwoli przypomnieć ten zbiór podstawowych zasad profilaktycznych - tłumaczą chorzowscy urzędnicy.

– Dowéj pozór na higjyna, zakrywéj gymba kéj kucosz a ńy dowéj frelkóm kuśików!
– poleca SuperHanys z Chorzowa.