Design w Metropolii

Salony Empik w nowej formule Future Store

13-letni salon Empik Silesia w Katowicach przeszedł gruntowny remont i jest 19. w Polsce i 4. w Metropolii sklepem otwieranym w formule Future Store. Oznacza to zarówno zmianę architektury, jak również pojawienie się technologicznych rozwiązań, które ułatwią klientom zakupy.

Modernizacja salonu o powierzchni blisko 1000 m² była prowadzona etapami, by nie utrudniać klientom dostępu do świata pasji. Nowy Empik Silesia można odwiedzać już od 10 listopada. Pięć dni później (15.11) zostanie otwarty także salon o powierzchni 400 m² w nowo powstałej w Katowicach Galerii Libero. Z tej okazji w obu lokalizacjach klienci będą mogli skorzystać z atrakcyjnego rabatu 20% na książki, muzykę i filmy.

Nowa odsłona Empiku oznacza także poszerzenie oferty produktów ze świata kultury i rozrywki, pomagających rozwijać pasje i zainteresowania. Wyjątkowa ekspozycja nie tylko ułatwi znalezienie poszukiwanego tytułu, ale także zainspiruje do pogłębiania wybranego tematu. Na klientów obu salonów czekać będzie nowe wyposażenie i funkcjonalny design. Przejrzyste rozmieszczenie książek, płyt z muzyką, filmów, gier czy artykułów kreatywnych sprawi, że zakupy będą szybsze i przyjemniejsze. W salonach będzie można również odebrać zamówienie z Empik.com i Empikfoto oraz kupić bilety na różne koncerty, spektakle i inne wydarzenia.

Innowacyjność i funkcjonalność

W nowych salonach zastosowano wiele innowacyjnych rozwiązań – łączą świat realny ze śwatem online. Do dyspozycji klientów oddano interaktywne urządzenie multimedialne, które pomaga znaleźć w sklepie konkretne tytuły, wyświetlając mapę ze wskazówkami, jak do nich trafić. Dla osób, które przyszły do Silesii w poszukiwaniu inspiracji czy podpowiedzi w wyborze produktu dla siebie lub na prezent, powstało tak zwane serce salonu, czyli duże ekrany w centrum sklepu informujące o ciekawych premierach, nowościach czy aktualnościach ze świata kultury. Klienci, którzy chcą niespiesznie przejrzeć ofertę i dostępne tytuły mogą skorzystać z wygodnych siedzisk.

Powrót wydarzeń kulturalnych na nowej scenie

Nowe salony w Katowicach inspirują do odkrywania kultury i rozrywki, będąc jednocześnie przewodnikami po ciekawych formach spędzania wolnego czasu. Empik Silesia ponownie zaprosi fanów literatury i kulturalnych wydarzeń na ciekawe spotkania, które będą się odbywały na nowej scenie. Już 10 listopada spotkanie wokół pełnej anegdot i humoru książki „Petarda”, autorstwa Pawła Fajdka. 13 listopada publiczność spotka się z Jackiem Piekarą, autorem drugiej części opowieści „Płomień i krzyż”, a dzień później z Michałem Jesionowskim, najpopularniejszym youtuberem motoryzacyjnym w Polsce. Empik w Silesii w połowie listopada odwiedzi natomiast Agnieszka Witkowicz-Matolicz, żeby opowiedzieć o swojej książce „Niezwykłe dziewczyny. Rak nie odebrał im marzeń” i o tym, jak prawdziwie smakować życie. W planach jeszcze spotkanie z Krzysztofem Skibą, Michałem Czerneckim, Jakubem Poradą, Andrzejem Ziemiańskim i Anetą Jadowską. Na empikowej scenie nie zabraknie też akcentów muzycznych: 23 i 24 listopada Katowice odwiedzi kolejno zespoły Tulia oraz 4Dreamers.

Czym jest Empik

Grupa Empik to dziś ogólnopolska sieć ponad 250 salonów Empik, księgarnie MOLE MOLE i sklepy Papiernik by Empik a także w obszarze online – empik.com, jeden z czołowych sklepów internetowych w Polsce, serwis empikfoto.pl i księgarnia internetowa Livro.pl. Segment dystrybucji tworzą: Platon (książki) oraz Spółka Polperfect (prasa). Segment wydawniczy składa się z Grupy Wydawniczej Foksal czyli wydawnictw W.A.B., Wilga i Buchmann. Portfolio Grupy uzupełnia kategoria digital a w niej spółki Virtualo i Biblioteka Akustyczna oraz Spółka e-Muzyka i platforma Going.