Inwestycja w Metropolii

Biura „na żądanie” w katowickim Tiramisu

W katowickim kompleksie firmy Skanska ponad tysiąc metrów kwadratowych zajmuje Regus. To międzynarodowa firma na rynku biur „na żądanie”, proponująca między innymi usługi coworkingowe i wirtualne biura. Dlaczego Regus, który ma już na całym świecie trzy tysiące elastycznych punktów do pracy, wybrał właśnie Silesia Business Park?

- Od dłuższego czasu chcieliśmy otworzyć swój oddział w Katowicach. Kompleks Silesia Business Park daje nam możliwość dodania do naszego portfolio stolicy województwa śląskiego, a co za tym idzie - zaoferowania tutejszym firmom, ale także biznesmenom podróżującym służbowo, możliwości skorzystania z dostępu do powierzchni biurowej „na żądanie” - tłumaczy Klaus Koponen, Country Manager Regus Poland.

Jego zdaniem biznes w Polsce rozwija się tak szybko, że trzeba oferować elastyczne biura, aby w pełni odpowiedzieć na ekspansję związaną wewnętrznym rozwojem firm i wejściem na polski rynek nowych inwestorów.

– Regus odgrywa kluczową rolę w ułatwianiu rozwoju biznesowego, oferując dostęp do elastycznej powierzchni do pracy. Potrzebują jej wszystkie firmy, bez względu na swoją wielkość
– podkreśla Klaus Koponen.

Na piątym piętrze budynku B kompleksu Silesia Business Park (nazywanym Tiramisu ze względu na wygląd elewacji) już można wynająć miejsce do pracy na rok, miesiąc, a nawet jeden dzień. W kompleksie Skanska można zarezerwować salę konferencyjną, pokój na spotkanie biznesowe czy pojedyncze biurko w otwartej przestrzeni. A wszystko jest dostępne 24 godziny na dobę.

- W Silesia Business Park swoje siedziby zdecydowało się już otworzyć wiele firm, reprezentujących różne branże i różną dynamikę wzrostu. Dzięki obecności Regus będą one miały dostęp do elastycznej powierzchni biurowej, która staje się coraz ważniejszym elementem w rozwoju biznesu – mówi Marek Stasieńko, dyrektor regionalny ds. wynajmu Skanska Property Poland.

Silesia Business Park to katowicki kompleks biurowy firmy Skanska, który docelowo będzie składał się z czterech budynków - każdy o powierzchni 12 tys. mkw. Już gotowe są pierwsze trzy. Ostatni będzie oddawany do użytku na przełomie III i IV kwartału 2018 roku. Wśród najemców obiektu B znalazły się już takie firmy jak Capgemini, Altium, Grupa Orbico czy kancelaria prawna KSP Legal & Tax Advice.

Silesia Business Park – kluczowe fakty i liczby

Kompleks docelowo będzie składał się z czterech bliźniaczych budynków biurowych. Powierzchnia najmu każdego z nich wyniesie ok 12 tys. mkw. Wysokość każdego z budynków od poziomu garaży to 52 m. Każdy budynek kompleksu uzyska certyfikację w systemie LEED na poziomie Gold. W październiku 2015 r. budynki A i B Silesia Business Park zostały sprzedane funduszowi zarządzanemu przez szwedzkiego inwestora Niam. Projekt architektoniczny kompleksu powstał w pracowni medusa group. Generalnym wykonawcą budynku jest Skanska S.A.