Kariera w Metropolii

Absolvent Talent Days – ponownie w Katowicach

Już od 4 lat Absolvent Talent Days jak magnes przyciąga setki tysięcy studentów i absolwentów wyższych uczelni. Dlaczego musisz tam być? Absolvent Talent Days to nowoczesne i szybkie podejście do rekrutacji, zaawansowane rozwiązania technologiczne ułatwiające rekrutację „tu i teraz”, power speeche znanych osób oraz warsztaty i spotkania z liderami opinii.

Absolvent Talent Days przedstawia specyficzne podejście do rekrutacji, które doceniają też pracodawcy. Organizatorzy ogłaszają: „koniec ze żmudnym, nudnym i trudnym szukaniem pracy”. Tegorocznej wiosennej edycji Absolvent Talent Days przyświeca idea „Rób to, co kochasz. Znajdź pracę, która poza satysfakcją i zarobkiem da Ci dużo radości”.

– Zmieniają się oczekiwania, zmienia się rynek pracy, zmienia się rekrutacja i my to rozumiemy. Dlatego Absolvent Talent Days ponownie odwiedzą 8 największych miast Polski. Już 22 marca będziemy w Katowicach! A z nami jeden z najbardziej znanych polskich youtuberów
– mówi Włodek Markowicz, współtwórcą popularnego vloga Lekko Stronniczy.

Ostatnia katowicka edycja zgromadziła ponad 3000 osób, w tym 60 pracodawców z ponad 1000 ofertami pracy, praktyk i staży w różnych branżach. Już 22 marca będzie można zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy, porozmawiać z przedstawicielami interesujących firm, zaplanować swoją karierę, a co najważniejsze, jeszcze w czasie targów znaleźć pracę lub praktyki swoich marzeń.

Dodatkowo będzie można skorzystać ze specjalnie wydzielonej strefy szkoleniowej, gdzie czekać będą konsultacje z doskonalenia CV z Adecco i Spring Professional. Firma Deloitte zapewniła przestrzeń, w której będzie można wykonać profesjonale zdjęcie do idealnego CV, a następnie, już z kompletem dokumentów, wziąć udział w warsztatach „Funkcje przydatne na rozmowie kwalifikacyjnej i w samej pracy”, które sprawią, że żadne pytanie przyszłego pracodawcy nie będzie zaskoczeniem.

– Teraz już wszystko w Waszych rękach, porozmawiajcie z pracodawcą i aplikujcie za pomocą elektronicznej opaski, rozwiązanie e-cv, w szybki i łatwy sposób sprawi, że wasze CV wpadną wprost do odpowiedniej skrzynki pracodawcy. Jest to rozwiązanie, które Grupa Absolvent jako pierwsza wprowadziła w 2016 roku
– mówi Michał Rosołowski, członek zarządu Grupy Absolvent.

– E-cv pozwala na niemal bezpośredni przepływ aplikacji bezpośrednio do Pracodawcy. Tym samym zakończyliśmy erę papierowych życiorysów i długich procesów rekrutacji. Rozmowa z Pracodawcą odbywa się tu i teraz. Targi można więc opuścić z pracą lub praktykami w kieszeni. – dodaje Rosołowski.

O Grupie Absolvent

Grupa Absolvent została założona w 2011 roku przez dwójkę studentów Katarzynę Godlewską i Dominika Wieganda. W jej skład wchodzą takie marki jak Absolvent.pl, Absolvent Talent Days, Absolvent Consulting, Code Europe oraz najmłodszy projekt Grupy Absolvent Kiwi Jobs. Grupa Absolvent łączy młodych kandydatów do pracy z pracodawcami - profesjonalnie, z wykorzystaniem najnowszych technologii i z uwzględnieniem prawdziwych potrzeb i motywacji obu grup. Za zadanie stawia sobie inspirowanie, zmienianie i definiowanie rynku pracy dedykowanego młodym pracownikom, a także pokazywanie im różnych możliwości i dróg rozwoju. Więcej informacji na: www.absolvent.pl/talentdays/katowice-targi-pracy.

Międzynarodowe Centrum Kongresowe
Katowice, Pl. Sławika i Antalla 1
Wstęp bezpłatny po rejestracji