"Energetyka będzie rozwijać się w kierunku wodoru. Pierwsze całkowicie wodorowe elektrownie będą uruchamiane od 2030 roku. Dobrze byłoby, żeby pierwsze z nich powstawały w Śląskiem – mówi prof. Janusz Kotowicz z Politechniki Śląskiej na łamach magazynu „W Metropolii” o tym, dlaczego wodór jest paliwem przyszłości i może stać się nową specjalizacją naszego regionu."
"W numerze m. in.: W budżecie Funduszu Wspierania Nauki uczelnie mają jeszcze do dyspozycji 2,5 mln zł; Kolej Metropolitalna to nasz cel; Co warto / trzeba wiedzieć podróżując po GZM komunikacją publiczną."
"W numerze m. in.: Matura nie może decydować o wszystkim. Najważniejszy jest głód wiedzy; PLATFORMA DOBRYCH PRAKTYK. Proste formy, elastyczne procedury. Nowe sposoby współpracy z aktywnymi mieszkańcami; Wymiana kopciuchów i termomodernizacja ok. 400 budynków. Program STOP SMOG w 17 gminach."
"W numerze m. in.: Trzeba pokazać młodym kawałek drogi i zaakceptować ryzyko (rozmowa z Rafałem Modrzewskim); Zrównoważona mobilność – zyskać czas i wygodę; Wypełnij ankietę, włącz się w prace nad strategią rozwoju GZM."
"Cztery lata od wejścia w życie rozporządzenia do ustawy metropolitalnej, wsparcie finansowe dla uczelni w regionie i mobilność 120 metrów nad ziemią – m.in. o tym przeczytacie w piątym numerze bezpłatnego dwumiesięcznika „W Metropolii”."
"W najnowszym numerze „W Metropolii” przeczytacie, jak zmieni się system informacji przystankowej na słupkach przystankowych i wiatach, oraz informacji w pojazdach i na automatach biletowych ZTM. Ponadto nie zabrakło interesujących tematów związanych ze szkolnictwem wyższym, transportem kolejowym, współpracą międzynarodową czy ochroną środowiska."
"W trzecim numerze magazynu „W Metropolii” znajdziecie informacje na temat metrolinii, czyli dodatkowych połączeń autobusowych między miastami i gminami GZM, których uruchamianie rozpocznie się już w kwietniu. Celem tego rozwiązania jest wzrost oferty transportu publicznego w Metropolii. Wprowadzenie metrolinii to także kolejny krok na drodze do budowy Kolei Metropolitalnej, która stanie się kręgosłupem systemu komunikacji publicznej w GZM."
"W grudniowo-styczniowym numerze naszego magazynu piszemy, jakie działania wdraża Zarząd Transportu Metropolitalnego, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim podróżnym w czasie pandemii. Przeczytacie także o tym, co determinuje nasze codzienne podróże i w jaki sposób możemy poprawiać naszą mobilność. Tematem numeru jest problematyka niskiej emisji i sposoby jej zwalczania. Co robi Metropolia, aby mieszkańcy mogli oddychać czystym powietrzem? Co sami możemy zrobić, aby ograniczyć smog?"
"W pierwszym numerze pokazujemy przekrojowo nasze najważniejsze zadania. Czytelnicy mogą zobaczyć na jakim etapie realizacji znajdują się , poszczególne projekty z dziedziny transportu publicznego, mobilności, ekologii, aktywizacji społecznej, współpracy międzynarodowej i wielu innych. Głównym tematem wydania jest plan budowy Kolei Metropolitalnej. Piszemy również o nowoczesnej mobilności miejskiej, o Funduszu Wspierania Nauki oraz o oczekiwaniach mieszkańców co do przyszłych działań Metropolii."