Magazyn informacyjny „W Metropolii”

W wersji drukowanej magazyn ukazuje się jako insert w dwóch gazetach regionalnych „Dzienniku Zachodnim” i „Gazecie Wyborczej” oraz kolportowany jest bezpośrednio przez gminy wchodzące w skład Metropolii. Dodatkowo każdy numer jest publikowany online.

Magazyn jest bezpłatnym dwumiesięcznikiem, wydawanym od września 2020 roku przez Zrząd Metropolitalny Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Czasopismo przybliża zadania i projekty realizowane przez GZM, mówi o jej celach i planach rozwoju. Pismo promuje ideę samorządowej współpracy, pokazuje zachodzące wewnątrz procesy, opisuje bieżące wydarzenia.

Nr 9 (marzec 2022)


"Energetyka będzie rozwijać się w kierunku wodoru. Pierwsze całkowicie wodorowe elektrownie będą uruchamiane od 2030 roku. Dobrze byłoby, żeby pierwsze z nich powstawały w Śląskiem – mówi prof. Janusz Kotowicz z Politechniki Śląskiej na łamach magazynu „W Metropolii” o tym, dlaczego wodór jest paliwem przyszłości i może stać się nową specjalizacją naszego regionu."

Nr 8 (grudzień 2021)


"W numerze m. in.: W budżecie Funduszu Wspierania Nauki uczelnie mają jeszcze do dyspozycji 2,5 mln zł; Kolej Metropolitalna to nasz cel; Co warto / trzeba wiedzieć podróżując po GZM komunikacją publiczną."

Nr 7 (listopad 2021)


"W numerze m. in.: Matura nie może decydować o wszystkim. Najważniejszy jest głód wiedzy; PLATFORMA DOBRYCH PRAKTYK. Proste formy, elastyczne procedury. Nowe sposoby współpracy z aktywnymi mieszkańcami; Wymiana kopciuchów i termomodernizacja ok. 400 budynków. Program STOP SMOG w 17 gminach."

Nr 6 (sierpień 2021)


"W numerze m. in.: Trzeba pokazać młodym kawałek drogi i zaakceptować ryzyko (rozmowa z Rafałem Modrzewskim); Zrównoważona mobilność – zyskać czas i wygodę; Wypełnij ankietę, włącz się w prace nad strategią rozwoju GZM."

Nr 5 (czerwiec 2021)


"Cztery lata od wejścia w życie rozporządzenia do ustawy metropolitalnej, wsparcie finansowe dla uczelni w regionie i mobilność 120 metrów nad ziemią – m.in. o tym przeczytacie w piątym numerze bezpłatnego dwumiesięcznika „W Metropolii”."

Nr 4 (kwiecień 2021)


"W najnowszym numerze „W Metropolii” przeczytacie, jak zmieni się system informacji przystankowej na słupkach przystankowych i wiatach, oraz informacji w pojazdach i na automatach biletowych ZTM. Ponadto nie zabrakło interesujących tematów związanych ze szkolnictwem wyższym, transportem kolejowym, współpracą międzynarodową czy ochroną środowiska."

Nr 3 (luty 2021)


"W trzecim numerze magazynu „W Metropolii” znajdziecie informacje na temat metrolinii, czyli dodatkowych połączeń autobusowych między miastami i gminami GZM, których uruchamianie rozpocznie się już w kwietniu. Celem tego rozwiązania jest wzrost oferty transportu publicznego w Metropolii. Wprowadzenie metrolinii to także kolejny krok na drodze do budowy Kolei Metropolitalnej, która stanie się kręgosłupem systemu komunikacji publicznej w GZM."

Nr 2 (grudzień 2020)


"W grudniowo-styczniowym numerze naszego magazynu piszemy, jakie działania wdraża Zarząd Transportu Metropolitalnego, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim podróżnym w czasie pandemii. Przeczytacie także o tym, co determinuje nasze codzienne podróże i w jaki sposób możemy poprawiać naszą mobilność. Tematem numeru jest problematyka niskiej emisji i sposoby jej zwalczania. Co robi Metropolia, aby mieszkańcy mogli oddychać czystym powietrzem? Co sami możemy zrobić, aby ograniczyć smog?"

Nr 1 (wrzesień 2020)


"W pierwszym numerze pokazujemy przekrojowo nasze najważniejsze zadania. Czytelnicy mogą zobaczyć na jakim etapie realizacji znajdują się , poszczególne projekty z dziedziny transportu publicznego, mobilności, ekologii, aktywizacji społecznej, współpracy międzynarodowej i wielu innych. Głównym tematem wydania jest plan budowy Kolei Metropolitalnej. Piszemy również o nowoczesnej mobilności miejskiej, o Funduszu Wspierania Nauki oraz o oczekiwaniach mieszkańców co do przyszłych działań Metropolii."

Skuteczna promocja w Metropolii? Kliknij tutaj

... albo poznaj wcześniej nasz portal