Sport w Metropolii

Ekstremalna jazda na rolkach pod szybem Prezydent

Graby, grindy i slidy w mistrzowskim wydaniu - najlepsi rolkarze w kraju przybyli do Chorzowa. 9 września pod szybem Prezydent odbyły się Mistrzostwa Polski w Jeździe Agresywnej na Rolkach. Ponad 70 zawodników rywalizowało w trzech kategoriach wiekowych.

Mistrzostwa już po raz drugi odbyły się na chorzowskim skateparku. Jak przekonuje współorganizator zawodów Przemek Madej jest to obiekt, który wyróżnia się tym, że jest idealnie przystosowany do rolkarzy, szczególnie pod względem wysokości przeszkód. W programie zawodów znajdzie się m.in. wyścig Bladecross i Junior Contest.

– To najbardziej ekstremalna odmiana tego sportu. Kibice zobaczą z bliska wysokie loty i trudne technicznie triki
– wyjaśnia Przemek Madej.

Do lat 13 najlepszy okazał się Bruno Matys. Kategorie do lat 15 zdominowała Patrycja Najda z Rzeszowa, a w grupie senior tytuł Mistrza Polski przypadł Tomkowi Przybylikowi z Rybnika. Dodatkowo odbyły się dwa wyścigi Bladecross dla dzieci i dorosłych gdzie najszybsi okazali się Kajetan Lis i Mateusz Stępniewski z Krakowa.

Mistrzostwa Polski w jeździe agresywnej na rolkach w Chorzowie odbyły się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Chorzów. W tym roku, ta najważniejsza rolkowa impreza w sezonie, miała miejsce ponownie na skate parku pod Szybem Prezydent w Chorzowie, który jako jeden z nielicznych parków w Polsce jest idealnie przystosowany do potrzeb zawodników jeżdżących na rolkach.Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia