Zobacz zdjęcia
Galeria

Daria Józewczak

Zobacz zdjęcia
Galeria

Mateusz Kozłowski

Zobacz zdjęcia
Galeria

Magda Świderska


Sport w Metropolii

Otwarto pierwsze studio McFIT w Metropolii

Dla mieszkańców Metropolii świetną okazją do rozpoczęcia pracy nad formą jest otwarcie pierwszego w regionie, innowacyjnego studia fitness McFIT, które nastąpi już 17 marca w Katowicach. Przez pierwsze dwa tygodnie będzie ono dostępne dla wszystkich chętnych zupełnie bezpłatnie. Trudno o lepszą motywację do rozpoczęcia treningu!

Początek wiosny to wyjątkowy czas, który niesie ze sobą masę pozytywnej energii. Chętniej podejmujemy aktywność fizyczną, a uwalniane endorfiny sprawiają, że mamy zapał do działania. To doskonały moment, żeby zrzucić zimowe kilogramy lub po prostu zadbać o kondycję.

Pierwsi miłośnicy sportu już przetestowali nowy klub fitness. Katowickie studio, mieszczące się na Osiedlu Tysiąclecia przy ul. Ułańskiej 8A, będzie już 12 lokalizacją sieci w Polsce. Od soboty 17 marca 2018 r. studio będzie otwarte dla wszystkich.

W trakcie premierowej prezentacji nowego Studia McFIT, jego kierowniczka oprowadziła znanych z zamiłowania do sportu gości specjalnych, którzy zaprezentowali próbkę swoich codziennych treningów. Wśród wielu różnorodnych modułów treningowych wchodzących w skład koncepcji „Home of Fitness” w McFIT znajdzie się bowiem coś dla każdego – zarówno dla trenerki personalnej i dietetyczki, dbającej o różnorodność treningów swoich podopiecznych, Karoliny Drabek, jak i dla ambitnej studentki dietetyki oraz modelki, takiej jak Magda Świderska. Wielkość siłowni oraz różnorodne możliwości treningu wywarły też ogromne wrażenie na medalistce sportów sylwetkowych, koncentrującej się przede wszystkim na modelowaniu sylwetki, Darii Józewczak.

– Jako katowiczanka i trener personalny, niezmiernie cieszę się, że na mapie miasta pojawił się nowy klub fitness. Szeroki wybór stref treningowych z pewnością sprzyjać będzie nie tylko zawodowym sportowcom, ale również wszystkim tym, którzy potrzebują urozmaicenia i są głodni wrażeń
– powiedziała Daria Józewczak.

– Miejsce to z pewnością ich zadowoli, jest zaprojektowane unikalnie w skali europejskiej. Odbywające się w McFIT treningi fitness prowadzone na żywo mobilizują uczestników do osiągania granic swoich możliwości, w ich trakcie wiesz, że dajesz z siebie wszystko – dodała Daria Józewczak.

Pasjonat treningów siłowych Mateusz Kozłowski najlepiej czuł się w strefie treningowej Cyberobics, testując specjalny kurs Cyclingu. Trenujący mogą podczas niego szlifować swoją kondycję na trasach wiodących przez fascynujące krajobrazy i wirtualne, futurystyczne światy. Z kolei aktora Adama Fidusiewicza zafascynował dostępny kurs Performance, którego celem jest m.in. ulepszenie ogólnej zwinności oraz wzmacnianie różnych partii mięśni.

– Tworząc sceniczne historie muzyczno-ruchowe ważne jest, aby utrzymywać swoje ciało w świetnej kondycji. Co więcej, ruch wyzwala endorfiny, które są receptą na dobry nastrój. Niezwykłe wrażenie robią na mnie zajęcia Cyberobics, które przenoszą nas w unikalne lokalizacje i pozwalają na ucieczkę od codzienności. Ćwiczenia w różnorodnym i barwnym otoczeniu sprawiają, że nie grozi nam rutyna. W strefach fitness McFIT codziennie możemy doświadczyć zupełnie innego oblicza treningu, wyzwalając tym samym kreatywność, bardzo ważną w pracy aktora – powiedział Adam Fidusiewicz.

Na ponad 2000 metrach kwadratowych powierzchni klienci mają do dyspozycji także inne moduły treningowe, w tym The Cage, umożliwiający wykonanie błyskawicznego treningu funkcjonalnego, oraz Core Workout, pozwalający zadbać o płaski brzuch i wzmocnić dolne partie pleców. Moduły te w połączeniu z bogato wyposażonymi strefami Maszyn, Wolnych Ciężarów i Kardio, pozwolą każdemu osiągnąć widoczne efekty i przygotować formę nie tylko na nadchodzącą wiosnę, lecz także na całe lata.

– Bardzo się cieszymy, że siłownia McFIT w Katowicach jest już dwunastym studiem „Home of Fitness” w Polsce. Na tym oczywiście nie zamierzamy poprzestać. Już niebawem otwieramy kolejne studio w Białymstoku
– powiedział Pierre Geisensetter, rzecznik prasowy McFIT.

Nowy klub został zbudowany według koncepcji „Home of Fitness”, opracowanej przez McFIT autorskiej wizji świata treningu, skoncentrowanej na dobrym samopoczuciu trenujących. Celem tej koncepcji jest zapewnienie klientom niecodziennych wrażeń podczas treningów, a przede wszystkim dostarczanie codziennej dawki motywacji i kreowanie domowej atmosfery. Design nowego studia wykracza poza czysto praktyczny poziom i nawiązuje do różnych stylów – od street artu przez etno aż po sztukę współczesną. W połączeniu ze specjalną aranżacją oświetlenia, studio stanowi idealną kombinację walorów estetycznych z rozrywką i sportem.

O sieci fitness McFIT

Ponad 1.700.000 klientów sprawia, że McFIT jest obecnie wiodącą siecią fitness w Europie. Prowadzi ona jedenaście studiów w Polsce, 163 w Niemczech, 36 w Hiszpanii, 28 we Włoszech i dziesięć w Austrii. Studia w Polsce, Niemczech i Austrii są otwarte przez całą dobę, a trenerzy pozostają do dyspozycji klientów od 8.00 do 22.00.Zobacz zdjęcia klubu McFIT w Katowicach