Transport w Metropolii

Nowe linie FlixBusa. Skorzystają mieszkańcy Metropolii

Ruszają nowe linie przewoźnika autokarowego FlixBus. Sosnowiec, Katowice, Zabrze, Gliwice, a także Opole i Wrocław zyskają bezpośrednie połączenia autobusowe m.in. do Berlina, Zakopanego, Bratysławy i Budapesztu.

Inauguracyjne kursy odbywają linie 1361 relacji Katowice-Berlin, 1364 relacji Opole-Zakopane oraz N910 relacji Warszawa-Budapeszt.

Trasa 1361: Katowice – Zabrze – Gliwice – Opole – Brzeg – Wrocław – Iłowa – Berlin

Autobus linii 1362 relacji Katowice-Berlin kursuje 7 dni w tygodniu. W Kierunku Berlina z Katowic autobus rusza o godz. 12:15. Czas przejazdu wynosi 7:25h. Ceny biletów rozpoczynają się od 79 zł.

Trasa 1364: Opole – Gliwice – Zabrze – Katowice – Kraków Lotnisko – Kraków MDA – Myślenice – Nowy Targ – Zakopane

Z Katowic w kierunku Zakopanego autobus odjeżdża o godz. 9:30 (czwartek-niedziela) oraz 17:30 (poniedziałek, czwartek-niedziela). W kierunku Opola natomiast, autobus z Katowic odjeżdża o godz. 10:55 (poniedziałek, czwartek-niedziela) oraz 18:35 (czwartek-niedziela). Bilet na przejazd z Katowic do Zakopanego można kupić od 25 zł. Do Opola natomiast można dojechać za 7zł.

Trasa N910: Warszawa – Częstochowa – Sosnowiec – Katowice – Bratysława – Győr – Budapeszt

Autobus kursuje 4 dni w tygodniu (w kierunku Budapesztu: czwartek-niedziela, w kierunku Warszawy: poniedziałek, piątek-niedziela). Z Katowic w kierunku Budapesztu autobus odjeżdża o godz. 2:20, natomiast w kierunku przeciwnym o godz. 5:45. Ceny biletów na trasę Katowice-Budapeszt rozpoczynają się od 69 zł, czas przejazdu to 7:25h.

FlixBus Katowice-Berlin

Przystanki i punkty sprzedaży biletów w Katowicach

W Katowicach przystanek FlixBusa znajduje się na dworcu autobusowym, przy ul. Piotra Skargi 19.

Bilety na przejazdy można kupić w atrakcyjnych cenach, zaczynających się już od 5 złotych na trasach krajowych, a podczas promocji nawet od 99 groszy. Bilety można kupić na stronie internetowej www.flixbus.pl, w aplikacji mobilnej FlixBus lub w jednym z 320 punktów sprzedaży stacjonarnej w Polsce. W Katowicach bilet można zakupić w jednym z 18 punktów sprzedaży, m.in.:

  • Dworzec Autobusowy, ul. Piotra Skargi 19,
  • Spółdzielnia Turystyczna "TURYSTA", ul. Mariacka 1,
  • Biuro podroży TODOS TRAVEL, ul. Andrzeja 23.

O FlixBusie

FlixBus jest młodą europejską firmą zapewniającą połączenia długodystansowe. Od 2013 roku, FlixBus oferuje alternatywny, wygodny i zielony sposób podróżowania na każdą kieszeń. Dzięki inteligentnemu planowaniu sieci i nowoczesnemu systemowi informatycznemu, FlixBus posiada największą międzymiastową sieć połączeń autobusowych w Europie, realizując 300 000 połączeń dziennie do 2000 destynacji w 29 krajach. Pierwsze kursy w Polsce FlixBus uruchomił pod koniec 2015 roku.

Założony w Niemczech jako start-up, FlixBus uosabia doświadczenie i jakość poprzez ścisłą współpracę z ponad 250 lokalnymi partnerami autobusowymi. Zespół FlixBusa zajmuje się planowaniem sieci, obsługą klienta, zarządzaniem jakością, marketingiem i sprzedażą, jak również rozwojem biznesu i technologii. Lokalni partnerzy autobusowi, zwykle rodzinne firmy, których sukces budowany jest przez pokolenia – są odpowiedzialne za codzienne operacje oraz za flotę zielonych FlixBusów, wszystko z zachowaniem najwyższego komfortu i standardów bezpieczeństwa. Dzięki temu modelowi biznesowemu, zielone FlixBusy przewiozły już ponad 100 milionów pasażerów w całej Europie i stworzyły setki miejsc pracy w branży.