Transport w Metropolii

Taksówkarze z mytaxi podadzą cenę z góry

Rozwiązanie znane z przejazdów za pośrednictwem aplikacji Uber będzie odtąd stosowane też w typowych taksówkach. Aplikacja mytaxi, umożliwiająca zamawianie kursów licencjonowanych taksówek, wprowadziła usługę Lite, dzięki której klient pozna cenę swojego przejazdu z góry i ma jej gwarancję. Jeśli taksometr wskaże wyższą cenę, różnicę pokryje kierowcy mytaxi. Nowa usługa została wprowadzona w Metropolii GZM oraz Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Poznaniu, Łodzi i Wrocławiu.

Lite jest pierwszą usługą taksówkarską, w której pasażer zna dokładną cenę z góry zamawiając kurs płatny przez aplikację. Dodatkowo wybierając usługę Lite, podczas promocji w okresie jej pilotażu, zapłacimy za przejazd nawet 50% mniej niż w standardowej taksówce. Warto podkreślić, że usługa Lite sprawia też, że licencjonowana branża taxi staje się zdecydowanie bardziej bardziej transparentna i konkurencyjna. W Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii mytaxi posiada flotę ponad 300 licencjonowanych kierowców taxi.

Koniec z szacunkami

W usłudze mytaxi Lite, po określeniu przez pasażera adresu odbioru i docelowego, aplikacja jeszcze przed zamówieniem kursu wyświetli cenę gwarantowaną jaką pasażer zapłaci przez aplikację. Cena gwarantowana zależna jest od długości trasy i przewidywanego czasu przejazdu, a także aktualnego natężenia ruchu i popytu na danym odcinku w momencie zamówienia. Korzystając z mytaxi Lite, pasażer decyduje się na bezpośrednią trasę z początkowo określonego punktu odbioru, do wybranego miejsca docelowego. Kierowca zawsze porusza się najkrótszą możliwą trasą na danym odcinku.

W okresie promocji podczas pilotażu usługi Lite, cena gwarantowana wyświetlana przed zamówieniem zawiera zniżkę – nierzadko wyższą niż -50%. Kierowca natomiast otrzyma wynagrodzenie za kurs według wskazania z taksometru. Różnicę między ceną z taksometru a ceną gwarantowaną, dla kierowcy zostanie zrównoważona przez mytaxi.

– W ubiegłym roku testowaliśmy stałe stawki na wybranych trasach i zauważyliśmy na nich często czterokrotny wzrost liczby zamówień. Ten wynik pokazał nam jak duży potencjał mają ceny gwarantowane
– mówi Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający mytaxi w Polsce.
– Widzimy, że pasażerowie doceniają transparentność ceny. Dokładnie tak jak podczas zakupu biletu na samolot lub pociąg chcą z góry wiedzieć, ile zapłacą. Mamy pewność, że ceny gwarantowane zapewnią naszym kierowcom jeszcze więcej zleceń, nowych pasażerów i krótsze przestoje. mytaxi dzięki swojemu doświadczeniu na wielu rynkach zagranicznych i silnemu zapleczu IT jest w stanie jako pierwsza aplikacja taxi zaoferować ceny gwarantowane. Lite będzie nie tylko transparentny, ale w okresie promocji również konkurencyjny cenowo. Przewagą Lite i jego wyróżnikiem jest utrzymanie wysokiej jakości usługi i bezpieczeństwa, jaką gwarantują licencjonowani kierowcy taxi – dodaje Urban.
FlixBus Katowice-Berlin

Kolejna innowacja w taksówkach

Mytaxi jest pierwszą na świecie aplikacją taxi, dostępną w ponad 100 miastach europejskich, w tym od 2018 roku w Katowicach i całej Metropolii. Usługa Lite z cenami gwarantowanymi, to kolejna innowacja na rynku wprowadzana przez mytaxi – tym razem we wszystkich miastach w Polsce. Ostatnią z nich była usługa mytaxi match w Warszawie, polegająca na współdzieleniu taksówki przez osoby jadące w podobnym kierunku.

– Nieprzypadkowo mytaxi Lite udostępniamy pilotażowo w Polsce: jest w grupie najstarszych i najszybciej rozwijających się oddziałów mytaxi – mówi Andy Batty, COO mytaxi – Mamy w Polsce flotę zaufanych i doświadczonych kierowców, którzy funkcjonują na bardzo konkurencyjnym rynku. Badania rynkowe przeprowadzone we współpracy z Gfk pokazały nam, że dla zdecydowanej grupy pasażerów decydującym czynnikiem wyboru opcji przewozu jest cena. Między innymi z tego powodu zdecydowaliśmy się właśnie w Polsce udostępnić rozwiązania takie jak mytaxi match, a teraz także mytaxi Lite. Ich celem jest dotarcie do grupy nowych pasażerów wrażliwych na cenę i przekonanie ich do wyboru bezpiecznej alternatywy w postaci usługi taxi.

Aby skorzystać z mytaxi Lite należy:

  • zaktualizować lub pobrać aplikację mytaxi i zarejestrować kartę płatniczą w zakładce „Płać przez Aplikację”,
  • wpisać adres docelowy,
  • wybrać Lite na dolnym menu głównego ekranu aplikacji,
  • kliknąć „Zamów Lite”,
  • maksymalna cena gwarantowana wyświetlona przed zamówieniem, naliczy się automatycznie podczas płatności za kurs (na koniec kursu).

Więcej informacji: www.mytaxi.com/pl/lite.