Video w Metropolii

Katowice w rowerowym spocie reklamowym

Rowerowy raj ze Spodkiem w tle? Tak wygląda nowy spot Meridy, jednej z czołowych dwukołowych marek świata. O wyborze miasta zadecydowały nie tylko walory wizualne.

„Niezależnie od tego, jaki jesteś, Twoje miasto to Katowice” – można sparafrazować hasło najnowszego kręconego w nich spotu. Odnosi się ono szczególnie do rowerzystów. To właśnie do nich skierowane jest video Meridy, jednej z czołowych dwukołowych marek świata.

– Miło nam, że mogliśmy wykorzystać potencjał Katowic. Można w nich znaleźć wiele zachwycających miejsc, my zdecydowaliśmy się na centrum, które w ostatnich latach wypiękniało – mówi Anna Bara, marketing manager Merida Polska.

– Choć wciąż daleko Katowicom do Kopenhagi czy Amsterdamu, doceniamy każde działania przyjazne rowerzystom, rozbudowę dwukołowej infrastruktury czy nowe stacje wypożyczalni rowerów miejskich. Poprzez ten spot wyświetlany w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych i portalach internetowych chcemy zaprezentować nie tylko nasze rowery, ale też przyjemność z jazdy nimi w mieście
– tłumaczy Anna Bara.

Dodaje, że w kolejnych produkcjach marka może odwiedzić inne polskie miasta. – Jesteśmy obecni w blisko 80 krajach na świecie, ale w Polsce nie brakuje miejsc wartych pokazania – wyjaśnia.

Rowery Merida są produkowane od 1972 r. Na modelach tej marki startuje m.in. Vincenzo Nibali, zwycięzca Tour de France, Giro d’Italia i Vuelta a Espana, czy Gunn-Rita Dahle Flesjaa, mistrzyni olimpijska, najbardziej utytułowana kobieta w historii kolarstwa górskiego.