Video w Metropolii

Finał filmowego projektu PopKoolTour

Dwie ekipy filmowe, trzy dni wytężonej pracy, setki nagranych twarzy, tysiące dźwięków i jedno pytanie: czym są dla Ciebie Katowice? Przez ostatnie dni odpowiedziało na nie wielu mieszkańców, artystów, sportowców, a nawet osób będących w Katowicach jedynie przejazdem.

Zebrane przez filmowców historie zostały połączone w jeden klip, prezentujący przekrój Katowic i jego społeczeństwa. Film wyświetlony został na fasadzie budynku Galerii. Imprezie towarzyszyły konkursy z nagrodami oraz muzyka grana na żywo przez kompozytora dźwięku do klipu – Dominika „Doministry” Strycharskiego.

– W ciągu ostatnich dni ekipa PopKoolTour odwiedziła wiele zakątków miasta, nagrała jego dźwięki oraz żyjących w nim ludzi. Powstały klip oraz dłuższy film jest wyjątkowy pod wieloma względami
– mówi Aleksander Poltier, Marketing Manager Galerii Katowickiej.

– Możemy zauważyć, że pomimo ewidentnych różnic, małych lub większych sporów, istnieje coś, co nas łączy. To właśnie Katowice. Jestem dumny, że jako Galeria Katowicka możemy wspierać i inicjować takie projekty. Stworzony film to wyjątkowa wizytówka Katowic – dodaje Poltier.

W ramach projektu powstały także trzy wideo-kompilacje zawierające wypowiedzi mieszkańców, ludzi związanych z Katowicami i znanych osób. Można obejrzeć je, klikając powyżej.

Osoby zgromadzone podczas finału PopKoolTour pod Galerią Katowicką wzięły udział w oryginalnym flash mobie, tworząc wielką literkę „K” - symbol projektu. Organizatorzy zapowiedzieli, że w najbliższym czasie powstanie również dłuższa wersja klipu o mieście.