Zobacz zdjęcia
Galeria

Bądź jak Jezus

Zobacz zdjęcia
Galeria

Bądź jak Jezus

Zobacz zdjęcia
Galeria

Bądź jak Jezus


Wydarzenie w Metropolii

Rano procesja, po południu mocne uderzenie

Tradycyjnie już w Boże Ciało w Mysłowicach w Parku Słupna odbędzie się Ekumeniczny Koncert Rodzinny „Bądź jak Jezus”. To już 9. edycja tego popularnego połączenia muzyki i świętowania uroczystości Bożego Ciała. W ciągu kilku lat robione z rozmachem koncerty „Bądź jak Jezus” zyskały renomę wśród wielbicieli muzyki CCM (współczesna muzyka chrześcijańska), a przede wszystkim popularność wśród całych rodzin, które chcą poranny udział w procesjach Bożego Ciała dopełnić popołudniowym wspólnym wielbieniem Boga poprzez muzykę. Początek koncertu o godz. 15.00 w parku Słupna w Mysłowicach. Wstęp wolny.

Koncerty muzyki chrześcijańskiej w Boże Ciało odbywają się w wielu polskich miastach od kilku lat. Nie inaczej będzie w tym roku. W Mysłowicach, które są w tym gronie po raz dziewiąty, będzie to coś więcej niż tylko koncert muzyczny. Organizatorzy zapowiadają niezwykły dzień dla całych rodzin, dla dzieci i młodzieży. Będzie bowiem i bezpłatne miasteczko zabaw dla dzieci, i kiermasze wydawców chrześcijańskich. Ale przede wszystkim zabrzmi doskonałej jakości muzyka.

O jednej z gwiazd tego wieczoru – stworzonym przez braci Joela i Luka zespole For King & Country – fani mówią, że jest to australijska odpowiedź na niezwykle popularną grupę Coldplay. Inna światowa gwiazda mysłowickiego koncertu to amerykańska wokalistka pop i kompozytorka Britt Nicole, jej album „Gold” był nominowany do nagrody Grammy w kategorii najlepszy album CCM.

Na scenie parku Słupna zabrzmią różne gatunki muzyki współczesnej: funky, soul i pop zapewni trójmiejski zespół 12 kamieni, wystąpi raper Poison, czyli Piotr Plichta, a doskonale znany m.in. z niedawnej płyty „Pieśni naszych ojców” Mate.O poprowadzi wieczór uwielbienia ON 1. Zza bliskiej granicy przyjedzie polsko-czeski muzyk z Zaolzia Adam Bubik. Natomiast dla zespołu Pathlife z Bielska-Białej występ będzie nagrodą za zwycięstwo w tegorocznym konkursie „Non-Stop CCM”.

Muzyka CCM, czyli współczesna muzyka chrześcijańska (CCM to skrót angielskiego Contemporary Christian Music), łączy chrześcijan z różnych Kościołów. Piosenki tworzone i wykonywane przez ewangelików są chętnie słuchane i śpiewane przez katolików i odwrotnie. Taki też jest cel koncertu w Mysłowicach, stąd nazwa „Ekumeniczny Koncert Rodzinny”. Dodatkowo dla katolików będzie to okazja do uczczenia przypadającego tym roku 150-lecia Dekanatu Mysłowice.

Charakter koncertu „Bądź jak Jezus”

Rodzinny – bo nie zabraknie atrakcji dla całych rodzin, będzie m.in. bezpłatne miasteczko zabaw dla dzieci i kiermasze wydawców chrześcijańskich.
Uwielbieniowy – bo odbywa się w uroczystość Bożego Ciała, kiedy katolicy manifestują swoją wiarę w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Ciele i Krwi, wiele granych tego wieczoru piosenek, to właśnie utwory wielbiące Boga.
Ekumeniczny – bo zabrzmią utwory i wykonawcy zarówno wywodzący się z Kościoła katolickiego, jak i innych Kościołów chrześcijańskich, a członków różnych chrześcijańskich denominacji nie zabraknie też wśród publiczności.
Muzyczny – bo zagrają gwiazdy półki polskiej i światowej sceny CCM.

CCM (Contemporary Christian Music) to określenie współczesnej muzyki chrześcijańskiej, łączy ona chrześcijan z różnych Kościołów. Piosenki tworzone i wykonywane przez ewangelików są chętnie słuchane i śpiewane przez katolików i odwrotnie.Zobacz zdjęcia z poprzedniej edycji

Koncert „Bądź jak Jezus”
Mysłowice, Park Słupna, ul. Stadionowa 13
31 maja 2018, godz. 15:00
Wstęp wolny