Wydarzenie w Metropolii

Kongres Sportów Elektronicznych wraca do Katowic

Tegoroczny, trzeci już, Ogólnopolski Kongres Sportów Elektronicznych odbędzie się 27 lutego w katowickim Muzeum Śląskim. Po raz kolejny inicjatywa ta towarzyszyć będzie Intel Extreme Masters, największej esportowej imprezie w Polsce. Organizatorzy zaplanowali szereg paneli dyskusyjnych dotyczących esportu, a także tematów związanych z szeroko pojętym gamingiem oraz technologią.

Podczas OKSE równolegle odbywać się będzie wiele paneli dyskusyjnych i warsztatów. W sali audytoryjnej zaplanowano pięć paneli, podczas których główny nacisk zostanie położony na edukację, administrację oraz sektory kreatywne.

W salach warsztatowych kolejni eksperci z dziedziny sportu oraz esportu poprowadzą zajęcia mające wprowadzić młodych pasjonatów esportu w tematykę dziennikarstwa, social mediów czy marketingu. Mają one za zadanie zainteresować młodzież branżą IT, technologią oraz mediami w taki sposób, aby chcieli oni rozwijać się w tym kierunku.

– W Polsce nie było do tej pory cyklicznego wydarzenia, które skupiałoby się na tematach edukacji, administracji i przemysłu kreatywnego w kontekście branży esportowej. Rozwój wymaga dialogu oraz wymiany doświadczeń
– twierdzi Łukasz Trybuś, prezes Esports Association.

Esports Association to założona w 2016 roku organizacja pozarządowa skupiająca się na rozwoju sportów elektronicznych w kontekście edukacji, administracji oraz wszechstronnego rozwoju młodych ludzi. Oprócz tego stowarzyszenie współpracuje z 20 uczelniami wyższymi wspierając merytorycznie ich sekcje esportowe. Ich reprezentacje rywalizują ze sobą w Edu Esports League, rozgrywkach tworzonych przez Esports Association. Są one częścią międzynarodowego projektu University Esports Masters. Oprócz tego organizacja pomaga w rozwoju szkół oraz klas esportowych.

Od wielu lat branża sportów elektronicznych prężnie się rozwija. Możemy zauważyć, że w ostatnich latach pojawia się coraz więcej przeróżnych inicjatyw związanych z esportem. Zapotrzebowanie na tworzenie wyspecjalizowanych kadr rośnie, w związku z czym Esports Association zdecydowało się na organizację pierwszego Ogólnopolskiego Kongresu Sportów Elektronicznych w 2017 roku. Inicjatywa ta powraca z kolejną edycją, aby ponownie stworzyć przestrzeń do wymiany doświadczeń i stanowić inspirację dla rozwoju w branży.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc organizatorzy proszą o zapisywanie się przy pomocy formularza dostępnego na stronie www.kongresesportowy.pl

O Esports Association

Stowarzyszenie Sportów Elektronicznych (eSports Association) z siedzibą w Katowicach jest dobrowolną, samorządną i trwałą organizacją pozarządową o celach niezarobkowych, powołaną na rzecz rozwoju kultury fizycznej oraz sportu elektronicznego w Polsce. Koncentruje się głównie na inicjatywach oddolnych/amatorskich, a także kreuje kulturę i organizuje życie e-sportowe. Organizacja wyznaczyła sobie 5 głównych celów:​

  • propagowanie i rozwój e-sportu oraz jego dyscyplin,
  • szkolenie e-sportowe,
  • współzawodnictwo e-sportowe,
  • wychowanie przez e-sport,
  • profilaktyka e-sportowa, czyli zapobieganie niekorzystnym zjawiskom związanym z uprawianiem sportów elektronicznych.

Stowarzyszenie ma na celu profesjonalizację branży esportowej przez rozwój interdyscyplinarnej edukacji związanej z ekosystemem branżowym. Istotą realizowanych działań, w tym nadchodzącej, trzeciej już edycji kongresu, jest powiązanie procesów rozwojowych w biznesie z sektorem edukacyjnym i administracją. Pozwoli to na możliwie szybkie, a w niektórych aspektach nawet wyprzedzające, reagowanie na dynamiczne zmiany na rynku pracy. W ten sposób chcemy realnie przyczynić się do zwiększenia liczby specjalistów w systemie gospodarczym - informuje prezes Esports Association.

Muzeum Śląskie (audytorium, poziom -4)
Katowice, al. Korfantego 3
27 lutego 2019, od godz. 11:00