Wydarzenie w Metropolii

Jubileuszowy zlot zabytkowych pojazdów w Sosnowcu

W ostatnią niedzielę września w Sosnowcu odbędzie się wyjątkowe wydarzenie dla miłośników motoryzacji. Podczas X edycji ClassicMania odwiedzający będą mogli m.in. podziwiać zabytkowe samochody, czy też sprawdzić swoje odczucia podczas symulacji dachowania. Po Klasycznej Paradzie ulicami Sosnowca, auta zaparkują przed centrum Designer Outlet Sosnowiec, gdzie na fanów czterech kółek czekać będzie masa atrakcji.

ClassicMania to odbywający się co roku w Sosnowcu jeden z największych w Polsce i najbardziej prestiżowych, zlot pojazdów zabytkowych. W tym roku, 29 września będzie miała miejsce jubileuszowa, X już edycja spotkania miłośników motoryzacji. Dla odwiedzających, oprócz możliwości podziwiania oldschoolowych samochodów, przygotowano moc atrakcji, m.in. zabytkowy pojazd strażacki z Centralnego Muzeum Pożarnictwa z Mysłowic czy symulator dachowania.

Z okazji jubileuszu ClassicMania, organizatorzy przygotowali dla fanów motoryzacji wyjątkową niespodziankę. Na czele Klasycznej Parady ulicami Sosnowca pojedzie Mercedes w111 tzw. Skrzydlak – ten sam, który można było podziwiać podczas pierwszej imprezy, w 2010 r.

W ciągu dotychczasowych edycji ClassicMania, uczestnikami Zlotu były załogi z 10 państw: z Polski, Niemiec, Austrii, Czech, Słowacji, Ukrainy, Białorusi, Litwy, Norwegii i Szwecji. W tym roku pojawią się m.in. ekipy z Ukrainy oraz Kantyna Złombol - jedna z najbardziej znanych i lubianych załóg charytatywnego rajdu Złombol, w składzie Wojciech Żaliński i Marek Radoszym.

Nie lada gratka dla fanów czterech kółek

Oprócz oglądania zabytkowych samochodów, odwiedzający będą mieli również możliwość przetestowania swoich umiejętności w ekstremalnych warunkach - np. w symulatorze dachowania. ClassicMania to impreza łącząca pokolenia - dla dzieci, wewnątrz centrum zostało przygotowanych wiele atrakcji, którą pozwolą przenieść się w bajkową krainę.

– Uważamy, że jest to także dobra okazja do pomagania, dlatego podczas wydarzenia będziemy zachęcać do oddawania krwi w ambulansie krwiodawstwa. Wiemy, że możemy liczyć na naszych gości - w dotychczasowych edycjach zebraliśmy w sumie aż 56,7 litrów krwi od 126 dawców
– mówi Elżbieta Zygmunt, Marketing Manager Designer Outlet Sosnowiec..

Designer Outlet Sosnowiec to największe centrum outletowe w regionie, położone w Sosnowcu przy drodze S1 i autostradzie A4 (ul. Orląt Lwowskich 138). Dzięki ponad 100 markom (takim jak np. Nike, 4F, New Balance, Puma, Salomon, Adidas, Umbro, Pepe Jeans, Levi’s czy Guess) i cenom niższym od 30 do 70% przez cały rok, daje najlepsze możliwości robienia zakupów. Część restauracyjna i plac zabaw dla dzieci uzupełniają wyjątkowe wrażenia zakupowe. Architektura outletu przypomina XIX-wieczną wiktoriańską uliczkę. Darmowy parking może pomieścić 1200 samochodów.

Program imprezy

  • od godz. 09:00 – rozpoczęcie imprezy w Parku Sieleckim w Sosnowcu
  • godz. 11:30 – przejazd Klasycznej Parady ulicami Sosnowca na parking Designer Outlet Sosnowiec
  • godz. 12:00 – możliwość obejrzenia samochodów i liczne atrakcje do godzin popołudniowych

Wydarzenie Patronatem Honorowym objął Prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński i po raz pierwszy Wojewódzki Konserwator Zabytków Łukasz Konarzewski.

ClassicMania
Park Sielecki w Sosnowcu
Sosnowiec, ul. 3 Maja / ul. Zamkowa
29 września 2019, godz. 09:00