Wydarzenie w Metropolii

Na Ty z Tyskimi Browarami Książęcymi

5 października Tyskie Browary Książęce otworzą się dla szerszej publiczności. W zabytkowych XIX-wiecznych wnętrzach kompleksu będą gościły gwiazdy polskiej sceny muzycznej – The Dumplings i Myslovitz. Nie zabraknie też innych atrakcji, takich jak Tyski Dancing Międzypokoleniowy oraz stand-upy Michała Kempy i Klubu Komediowego.

Tego dnia po raz pierwszy udostępnione zostaną zabytkowe budynki dawnej smolarni i bednarni browaru w Tychach. To w nich na stałe będą organizowane różnego rodzaju wydarzenia kulturalne – przez cały rok można będzie odwiedzać Tyskie Browary Książęce przy okazji rozmaitych okoliczności, a co najmniej dwa razy do roku planowane są w tym miejscu większe imprezy połączone z koncertami.

– Zapraszamy do przechodzenia na Ty przy Tyskim, tym razem zarówno ze sobą, jak i z Tyskimi Browarami Książęcymi
– zachęca Maciej Kuś z działu marketingu marki.

– Otwarcie naszych bram będzie nie tylko znakomitą możliwością do zgłębienia tajemnic browaru, w którym od czterech wieków warzy się Tyskie, ale również niecodzienną okazją do integracji z lokalną społecznością i doskonałą rozrywką – dodaje Kuś.

Smolarnia, w której dawniej smołowano beczki, aby były szczelne, będzie miejscem stand-upów Bartka Gajdy i Michała Kempy oraz Klubu Komediowego. Tutaj będzie też można posłuchać utworów coverowych.

W starej bednarni, w której wytwarzano i naprawiano beczki, odbędzie się Tyski Dancing Międzypokoleniowy w formie silent disco. The Dumplings i Myslovitz wystąpią na scenie plenerowej. Nie zabraknie też rozmaitego jedzenia serwowanego z foodtracków i oczywiście piwa.

Tyskie Browary Książęce

– Charakter imprezy to dowód na to, że Tyskie Browary Książęce są miejscem otwartym na wydarzenia adresowane do mieszkańców Śląska i wszystkich zainteresowanych browarem i dobrą zabawą – dodaje Maciej Kuś.

Wstęp na wydarzenie jest płatny – koszt biletu wynosi 20 zł. Bilety można kupić stacjonarnie w sieci salonów Empik oraz na empik.com i going.pl. Każdy bilet będzie można wymienić na dwa piwa.

Tychy, ul. Mikołowska 5
5 października 2019, start o godz. 14:00, koncerty od godz. 18:00
Wstęp: 20 zł