Zdrowie w Metropolii

Klinika Nieborowice – nowy ośrodek na zachodzie Metropolii

Medycyna na światowym poziomie zawitała do niewielkich Nieborowic pod Gliwicami. Klinikę, specjalizującą się w ortopedii, tworzy zespół specjalistów, którzy doświadczenie zdobywali w uznanych ośrodkach leczniczych regionu.

W dużej poczekalni, pomalowanej w jasnych kolorach, czekają pacjenci. Jedni są tu po raz pierwszy. Inni czekają na pracowników z Działu Obsługi Klienta, bo mają właśnie przejść zabieg. Będą przygotowywani. Inni są już w trakcie rehabilitacji.

Klinikę Nieborowice powołało do życia pięciu ortopedów oraz Wiesław Dobrowolski, prezes zarządu Kliniki Nieborowice, menadżer z wieloletnim doświadczeniem, znany ze Sport-Kliniki w Żorach. Później dołączyli do nich chirurdzy i neurochirurdzy.

– Każdy z nas jest inny, ale razem się uzupełniamy, dając z siebie to, co najlepsze. Dzięki temu jesteśmy zgranym, nastawionym na sukces zespołem
– mówi jeden z założycieli, dr n. med. Henryk Noga, specjalista ortopeda traumatolog.

Pomagać jak najlepiej

Swoje marzenia lekarze chcą realizować w niewielkich Nieborowicach w gminie Pilchowice. – To miejsce posiada potrzebną nam infrastrukturę, leży w malowniczej okolicy i łatwo do nas dojechać – tłumaczy dr n. med. Juliusz Dec, specjalista ortopeda traumatolog. Obecny na ceremonii wójt Nieborowic Maciej Gogulla komentował: – Jako gospodarz tej ziemi cieszę się, że mamy tu tak wspaniały ośrodek medyczny. Zyskaliśmy partnera aktywnie włączającego się w nasze życie.

Ortopedzi z Nieborowic mogą się pochwalić ogromnym doświadczeniem zdobytym w najlepszych szpitalach w regionie (m.in. w Sport-Klinice w Żorach, w Klinice Ortopedii Szpitala Św. Barbary w Sosnowcu, w Wojewódzkim Szpitalu Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich oraz w Klinice Ortopedii w Katowicach-Ochojcu) oraz za granicą.

– Mamy swoich mentorów, to najlepsi ortopedzi i chirurdzy. Chcemy iść w ich ślady, a jednocześnie korzystać z doświadczeń nowoczesnej medycyny, by jak najlepiej pomagać pacjentom – podkreślał Juliusz Dec. Prócz niego i Henryka Nogi zespół tworzą specjaliści ortopedzi traumatolodzy: lek. med. Mariusz Smolik, dr n. med. Adam Pierzchała oraz dr n. med. Mariusz Śmigiel – specjalizujący się w leczeniu schorzeń kręgosłupa. Wspierają ich wykwalifikowani fizjoterapeuci i pielęgniarki.

Stawiają na jakość

W klinice znajduja się cztery bogato wyposażone sale operacyjne, gabinety zabiegowe oraz Zakład Diagnostyki Obrazowej (rezonans magnetyczny, tomograf komputerowy, RTG). Są też poradnie specjalistyczne: urazowo-ortopedyczna, neurochirurgiczna, schorzeń kręgosłupa i chirurgii ogólnej. Dopełnieniem oferty jest specjalistyczny gabinet podologiczny oraz fizjoterapia. Założyciele zgodnie twierdzą, że będzie to wyjątkowa placówka, stawiająca na jakość, bezpieczeństwo i zadowolenie pacjenta.

Klinika Nieborowice

– W nowoczesnej ortopedii kluczowe są umiejętności lekarzy, które zapewniamy na najwyższym poziomie, lecz także dostęp do wysokospecjalistycznego instrumentarium. My go mamy – mówi Juliusz Dec. Na co jeszcze mogą liczyć pacjenci? Klinika zapewnia kompleksową pomoc. – Jesteśmy w stanie w ciągu godziny zdiagnozować chorego, zaraz po tym specjalista wybierze metodę leczenia, a jeśli konieczny będzie zabieg, to może się on odbyć już następnego dnia – stwierdza prezes Dobrowolski.

– Zespół lekarzy na co dzień pracujący w Klinice Nieborowice to wybitni specjaliści, którzy od wielu lat rozwijali i propagowali w Polsce metody leczenia schorzeń i urazów stawów technikami artroskopowymi. Wymieniamy stawy biodrowe i kolanowe, stosując mało inwazyjne techniki. Do niewątpliwych osiągnięć lekarzy należy zaliczyć przeprowadzenie pierwszego w Polsce zabiegu przeszczepu łąkotki stawu kolanowego z wykorzystaniem przeszczepu przygotowanego przez polski bank tkanek. To także pionierzy endoskopowej chirurgii kręgosłupa. W naszej klinice nie stawiamy sobie ograniczeń i na pewno jeszcze o nas usłyszycie - dodaje Dobrowolski.

Klinika Nieborowice ma też wiele czysto praktycznych zalet - m.in. strzeżony parking na 110 samochodów dla pacjentów i ich bliskich, dogodny dojazd dzięki położeniu w pobliżu węzła autostradowego A4/A1 oraz malownicze otoczenie i bliskość przyrody. Klinikę uroczyście otwarto w piątek 29 września 2018 r. w obecności 150 zaproszonych gości.