On wrócił

„On wrócił” z Galerii Katowickiej „teatralnym zdjęciem sezonu”

15 grudnia odbyła się finałowa gala online prestiżowego ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Teatralnej. Po raz pierwszy w jego historii, dwie nagrody główne zdobył jeden uczestnik - Przemysław Jendroska. Fotografia, przedstawiająca aktora Artura Święsa przed próbą generalną do spektaklu na „Scenie w Galerii” na terenie Galerii Katowickiej, otrzymała miano „teatralnego zdjęcia sezonu”.

Do 6. edycji Konkursu Fotografii Teatralnej zgłoszono 861 zdjęć. We wtorek, 15 grudnia, jury w składzie: Jarosław Cymerman, Maciej Drygas, Łukasz Gaweł, Barbara Hanicka i Andrzej Świetlik jednogłośnie, spośród 63 uczestników, wyłoniło dwukrotnego zwycięzcę, fotografa Teatru Śląskiego, Przemysława Jendroska. Artysta zwyciężył w następujących kategoriach - „teatralne zdjęcie sezonu” oraz „zestaw dokumentacyjny z przedstawienia”. Nagrody przyniosło mu ujęcie z Galerii Katowickiej w Katowicach oraz zestaw zdjęć ze spektaklu pt. „Czy Pan się uważa za artystę?”.Przeczytaj o tych zdjęciach  w artykule  lub zgłoś  własną galerięZobacz inne galerie w Metropolii

McFIT Katowice
McFIT Katowice
Nowa sieć fitness w Metropolii
Śląska Rajtuza
Ślónskí Rajtuzy
Z Katowicami na nogach!
Na rolkach w Chorzowie
Na rolkach w Chorzowie
Mistrzostwa w Jeździe Agresywnej na Rolkach

Czym jest Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia (GZM) – związek metropolitalny w południowej Polsce, w województwie śląskim, utworzony na obszarze konurbacji górnośląskiej 1 lipca 2017 rozporządzeniem Rady Ministrów, na podstawie ustawy z dnia 9 marca 2017. Związek rozpoczął działalność z początkiem 2018 i otrzymuje dochody z budżetu państwa – 5% udziału w podatku PIT od osób mieszkających na obszarze związku. Otrzymuje także składki z budżetów tworzących go gmin. Metropolia leży na trasie głównych szlaków krajowych i międzynarodowych zarówno drogowych, jak i kolejowych. Na północy Metropolii funkcjonuje międzynarodowy port lotniczy Katowice-Pyrzowice. Metropolia jest ośrodkiem gospodarczym, będąc centrum handlowo-usługowym ze znacznym udziałem działalności produkcyjnej. Jest również ośrodkiem koncentracji specjalistycznych usług medycznych, funkcji akademickiej, kulturalnej, religijnej oraz sportowej.