Edukacja w Metropolii

Sukces innowacyjnego bolidu Politechniki Śląskiej

Studenci Koła Naukowego PolSl Racing kroczą od sukcesu do sukcesu. Tym razem na zawodach Formula Student Andorra, zwanych „studencką Formułą 1”, ich bolid SW-02 Quarado zdobył 1 miejsce w dwóch kategoriach i dwa wyróżnienia. W rezultacie zespół studentów Politechniki Śląskiej wywalczył 1 miejsce w klasyfikacji generalnej. Jest to pierwszy tak duży sukces załogi Politechniki Śląskiej.

W piątek 26 lipca zwycięska załoga z Gliwic pojawiła się na przygotowanym przez Politechnikę Śląską uroczystym powitaniu. Załoga bolidu SW-02 Quarado, która po bardzo dobrych wynikach startów w Holandii z początku lipca 2019, odniosła właśnie kolejne zwycięstwo – tym razem w klasyfikacji generalnej odbywających się w Hiszpanii zawodów Formula Student Andorra.

– Udało nam się spełnić pokładane w SW-02 Quarado i wygrać po raz pierwszy w historii zespołu Politechniki Śląskiej rundę zawodów Formula Student! Nie zamierzamy jednak próżnować i już wkrótce rozpoczniemy nasze przygotowania na sezon 2020
– powiedzieli zebranym zawodnicy PolSl Racing.

Zespół PolSl Racing w hiszpańskiej rundzie „studenckiej Formuły 1”, czyli zawodach Formula Student Andorra, uzyskał następujące wyniki:

  • zwycięstwo Konkurencji Statycznych wśród bolidów spalinowych,
  • zwycięstwo Konkurencji Dynamicznych wśród bolidów spalinowych,
  • nagroda specjalna Combustion Best Smart Solution,
  • nagroda specjalna Best Body and Brakes Design.

Zawodnicy wrócili na chwilę do bazy w Gliwicach, by zaraz po spotkaniu prasowym rozpocząć wyjazdowe przygotowania do kolejnego sezonu.

W Metropolii

- Cieszymy się bardzo z sukcesów naszych studentów. Na Politechnice Śląskiej mamy około 180 kół naukowych, a wśród nich PolSl Racing na pewno należy do czołówki. - chwalił studentów Prorektor ds. Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym, prof. dr hab. inż. Janusz Kotowicz.

- Uczestnictwo w międzynarodowych zawodach Formula Student jest najlepszym poligonem doświadczalnym dla studentów. Zdobyta przez nas wiedza, zostanie w pełni wykorzystana w przyszłości podczas tworzenia nowych projektów - powiedział inż. Maciej Marzec, lider zespołu PolSl Racing.

- Należy mieć świadomość, że na ten sukces złożyło się kilka lat ciężkiej pracy niejednego rocznika studentów od momentu założenia koła w 2013 roku. Jest to również ważny moment dla Politechniki Śląskiej, ponieważ jest to pierwsze zwycięstwo zespołu tej uczelni w renomowanych, prestiżowych zawodach Formula Student. Uzyskana dawka pozytywnej energii z pewnością przyczyni się do rozwoju kolejnych projektów SKN PolSl Racing o których poinformujemy już wkrótce! - zapewnił mgr inż. Bartłomiej Urbański, członek honorowy PolSl Racing oraz lider PolSl Racing&eRacing w sezonach 2017-2018.