Zobacz zdjęcia
Galeria

Zlot klasyków na dachu

Zobacz zdjęcia
Galeria

Zlot klasyków na dachu

Zobacz zdjęcia
Galeria

Zlot klasyków na dachu

Zobacz zdjęcia
Galeria

Zlot klasyków na dachu


Wydarzenie w Metropolii

Tort, supertrabant, Chrząszcze – 4. urodziny „Supersamu”

Trabant 600 został Supersamochodem urodzinowego zlotu klasyków motoryzacji, który w sobotę (12 października) odbył się na dachu katowickiego domu handlowego „Supersam”. W zlocie udział wzięło prawie 130 pojazdów.

Ostatnią kondygnację „Supersamu” w sobotę opanowały kultowe modele samochodów - klasyki, youngtimery i oldtimery. – Prezentowane podczas imprezy auta mają co najmniej 25 lat – tłumaczył Mariusz Skwarzec, pomysłodawca, założyciel i prezes stowarzyszenia Tyski Ruch Klasyków, który był współorganizatorem wydarzenia.

Z dźwiękiem ich silników zgrali się polscy Beatlesi, czyli zespół Chrząszcze, którego występy były muzyczną atrakcją popołudnia. Odwiedzających „Supersam” ugościł też urodzinowym tortem.

Ponieważ 12 października „Supersam” świętował także 4. urodziny, impreza rozpoczęła się słodkim poczęstunkiem. Od godz. 14:00 wszystko już kręciło się wokół „czterech kółek”. Za najefektowniejszy polski samochód zlotu jury uznało jeden z egzemplarzy fiata 126p. W konkursie publiczności nagrodę otrzymał właściciel milicyjnego fiata 125p. Fani motoryzacji mogli także popisać się swoją wiedzą w quizach oraz moto konkursach.

Zlot klasyków motoryzacji na 4. urodziny Supersamu w Katowicach
Zobacz zdjęcia klasyków na dachu „Supersamu”

O Domu Handlowym „Supersam”

DH „Supersam” powstał w latach 30. XX wieku. Położony w centrum Katowic obiekt szybko stał się jednym z najważniejszych punktów na handlowej mapie miasta. Współcześnie nieruchomoś przeżywa drugie życie. Nawiązaniem do dawnego domu handlowego są stalowe dźwigary, które zostały odrestaurowane i wyeksponowane w nowym „Supersamie” (otwarto go w 2015 r.).

Nowy obiekt, przy ul. Księdza Piotra Skargi 6A, udostępnił blisko 23 tys. mkw. powierzchni handlowo-usługowej. Na trzech poziomach handlowych znajduje się ponad 70 sklepów i punktów usługowych. Na wyższych piętrach zlokalizowany jest klub Calypso Fitness oraz 5 tys. mkw. powierzchni biurowej. Ostatnie kondygnacje zostały przeznaczone na parking liczący około 400 miejsc. Właścicielem obiektu jest Globalworth.