Muzyka w Metropolii

NeuOberschlesien zapowiada swój nowy album

Muzycy zespołu NeuOberschlesien zapowiadają swój album! Płyta ukaże się 10 listopada 2017 roku nakładem SP Records. Znajdzie się na niej dziesięć premierowych utworów, a także bonus.

Po dotychczasowych sukcesach poprzednich płyt, w tym wydawnictwa koncertowego z orkiestrą symfoniczną, powstałego przy współpracy z Adamem Sztabą, zespół otwiera nowy rozdział swojej twórczości. Efektem tych działań jest album 3 - różnorodny, z wyraźnymi elektronicznymi inspiracjami, ale nie pozbawiony charakterystycznego dla Oberów rockowego pazura. Teksty piosenek, napisane przez Michała Stawińskiego, są już nie tylko po śląsku i o Śląsku, dotykają poważnych tematów a także prozaicznych spraw.

3 jest więc płytą wyjątkową, a towarzyszyć jej będzie trasa koncertowa w całej Polsce. Muzycy z koncertem premierowym wystąpią 320 m pod ziemią w zabrzańskiej Kopalni Guido 28.10.2017, a także w Łodzi, Szczecinie, Gdyni, Poznaniu, Warszawie, Bielsku-Białej...


Wydawnictwo zapowiada opublikowany w lipcu singiel „Fart”:Koncerty Neuoberschlesien to spektakularne wydarzenia, przyciągające publikę w różnym wieku i tym samym - łączące pokolenia. Niesamowita charyzma sceniczna wokalisty, Michała Stawińskiego, a także oprawa towarzysząca koncertom sprawiają, że występy powodują niezmiennie ogromny entuzjazm publiczności.

Płytę nagrali muzycy zespołu - Michał Stawiński, Adam Jurczyński, Wojtek Jasielski, Filip Oczkowski, Tomasz Andrzejewski i Łukasz Sztaba. Za produkcję odpowiadali Tom Horn i Łukasz Sztaba, a nagrań dokonano w Studio SP Records i Studio Q.