Galeria w Metropolii

Wystawa „Obiektywnie śląskie” na dworcu kolejowego w Katowicach

Wystawę najlepszych fotoreportaży VIII edycji konkursu „Obiektywnie śląskie” można oglądać przez cały miesiąc na dworcu kolejowym w Katowicach. Wystawa znajduje się zaraz przy wejściu głównym. To kolejne miejsce ekspozycji nagrodzonych prac konkursowych.

Wystawa była już prezentowana w NOSPRze, kinie Kosmos, Akademii Muzycznej im K. Szymanowskiego w Katowicach oraz Szybie Maciej w Zabrzu.

– Co roku czekamy na prezentację wystawy na dworcu z utęsknieniem, bo wówczas najlepsze fotoreportaże o Śląsku mają okazję podziwiać nie tylko mieszkańcy naszego regionu, ale też turyści z kraju i zagranicy.
– mówi Anna Kokolus, koordynator konkursu „Obiektywnie śląskie”.

Przypominamy, że motywem przewodnim VIII edycji konkursu było hasło „ŚLĄSK i ZABAWA”. Prace można było przesyłać od 3 lipca do 15 września 2017. Napłynęło 145 prezentacji konkursowych, w tym 131 fotoreportaży, 8 filmów oraz 6 fotokastów, prezentujących Śląsk w niezwykle barwny, różnorodny i interesujący sposób. Laureatów wyłoniło jury w składzie: Lech Majewski, Adam Sikora, Antoni Cygan, Jacek Joostberens oraz Joanna Wnuk-Nazarowa.

Finał konkursu wraz z wernisażem nagrodzonych prac odbył się 20 października 2017 w budynku Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Wszystkie prace zgłoszone na konkurs można oglądać na stronie www.obiektywnieslaskie.pl.

Dworzec kolejowy w Katowicach
12 marca - 12 kwietnia 2018
Wstęp wolny