Okazja w Metropolii

A4 Katowice-Kraków: Promocyjny pakiet startowy

Średni czas transakcji na bramkach wynoszący około 4 sekundy, brak kolejek na pasach dedykowanych, rabat dla samochodów osobowych – z elektronicznym poborem opłat A4Go koncesyjnym odcinkiem A4 można podróżować szybciej i taniej. Kierowcy, którzy do tej pory nie korzystali z tej metody płatności, do 21 grudnia br. mogą dołączyć do systemu na bardzo preferencyjnych warunkach.

Zobacz film

– Elektroniczny pobór opłat A4Go wyraźnie skraca czas obsługi na bramkach i zwiększa tym samym płynność ruchu na placach poboru opłat, dlatego zależy nam, żeby z tej metody płatności korzystała jak największa liczba kierowców – mówi Rafał Czechowski, rzecznik prasowy Stalexportu Autostrady Małopolskiej SA. – Wychodząc naprzeciw tym, którzy z różnych względów jeszcze A4Go nie używają, wprowadzamy do sprzedaży promocyjne pakiety startowe dla samochodów osobowych, tańsze o 40 proc. w stosunku do dotychczasowych. To dobra okazja, żeby wypróbować działanie elektronicznego poboru opłat i przekonać się o zaletach tego rozwiązania – dodaje.
Do tej pory, rozpoczynając korzystanie z A4Go, należało, wraz z urządzeniem, nabyć minimalny pakiet 20. impulsów na start. Od 22 października br. urządzenie A4Go, za które pobierana jest kaucja zwrotna w wysokości 50 zł, kierowcy samochodów osobowych mogą nabywać z początkowym pakietem 10. impulsów, pozwalających na 10 przejazdów autostradą. Korzystając dodatkowo z przysługującego im 10 proc. rabatu na przejazdy, za pakiet startowy zapłacą w sumie 140 zł.

– Kierowcy samochodów osobowych, którzy zdecydują się na używanie A4Go, za przejazd całym płatnym odcinkiem naszej autostrady będą płacić 18 zł zamiast 20 zł. Dla osób, które codziennie dojeżdżają do pracy, oznacza to oszczędność ponad 80 zł miesięcznie, czyli około tysiąca złotych rocznie – dodaje Rafał Czechowski.
Czas transakcji dokonywanej za pomocą urządzenia pokładowego jest zdecydowanie krótszy od innych metod płatności i wynosi około 4 sekundy, podczas gdy płatność np. kartą bankową to około 14 sekund. Na korzyść elektronicznego poboru opłat przemawia również wydzielenie specjalnych pasów, przeznaczonych tylko dla tej metody płatności. Są to specjalnie oznakowane na pomarańczowo, skrajne, lewe bramki, przejazd którymi jest najsprawniejszy. Z urządzenia pokładowego A4Go można korzystać dodatkowo na wszystkich pozostałych bramkach placów poboru opłat w Mysłowicach i w Balicach.
Promocyjne pakiety startowe A4Go można nabywać TYLKO poprzez dedykowaną promocji stronę: www.a4go.pl oraz w Punktach Obsługi Klienta (POK) czynnych w dni robocze od godz. 7.00 do 21.00. Punkty te zlokalizowane są w Mysłowicach tuż za bramkami w kierunku Krakowa
(ul. Piaskowa 20) oraz Balicach tuż za bramkami w kierunku Katowic (ul. Krakowska 104).
Promocja jest ograniczona czasowo – potrwa do 21 grudnia br. 181022