Ciekawe w Metropolii

Pustynia Błędowska w nowym spocie dotyczącym bezpieczeństwa

Do realizacji spotu zaproszono Rafała Sonika, doświadczonego kierowcę, wielokrotnego uczestnika Rajdu Dakar, a wreszcie zwycięzcę 36. edycji tych zawodów. W spocie opowiada o tym, jak ważne jest zakładanie kasku oraz przytacza sytuację, w której kask uratował mu życie.

Zobacz film

Aby lepiej trafić do odbiorców policja stworzyła specjalne wideo pt. „Twoje życie w Twoich rękach”, mówiący o tym, dlaczego zawsze należy jeździć w kasku. materiał został zrealizowany na terenie Pustyni Błędowskiej.

Spot adresowany jest do kierowców jednośladów, ale też kierujących quadami czy innymi pojazdami, na których należy jeździć w kasku. Zamiarem policjantów było pobudzenie świadomości tej grupy użytkowników, że są odpowiedzialni za swoje życie. Duży nacisk w spocie położony jest również na to, że nie wystarczy mieć "jakiś" kask. By spełnił on swoją funkcję, musi być przede wszystkim zapięty, odpowiednio dobrany i posiadać atest. Niestety niektóre z wypadków kończą się tragicznie właśnie z uwagi na brak kasku, zły dobór lub niewłaściwe zapięcie.

Policjanci z Żywca, którzy stworzyli wideo, zaprosili do udziału w nim Rafała Sonika, doświadczonego kierowcę, wielokrotnego uczestnika Rajdu Dakar, a wreszcie zwycięzcę 36. edycji tych zawodów. Rafał Sonik aż dziewięciokrotnie wygrał też Puchar Świata FIM oraz pięć razy został mistrzem Polski w Rajdach Enduro.

Data premiery spotu nie jest przypadkowa. Przed nami długi weekend oraz okres wakacyjnych wyjazdów. Spot zrezpowstał dzięki zaangażowaniu i wsparciu wielu osób oraz instytucji. Wśród nich są: Urząd Gminy Radziechowy-Wieprz, Sebastian Duchnowicz, Paweł Szczotka oraz Witold Kłeczek.

Pamiętaj „Twoje życie w Twoich rękach” – załóż kask. 220615