Ciekawe w Metropolii

Konkurs na życzenia walentynkowe po śląsku!

Jak wyznasz miłość swojemu karlusowi lub swojej freli? Urząd Miasta Bierunia ogłosił konkurs na najpiękniejsze życzenia, które zostaną wykorzystane w wydanej przez Miasto Bieruń kartce walentynkowej. Co ważne, mają być one napisane w naszej pięknej ślónskij godce!

Zobacz film

Choć do walentynek zostało jeszcze trochę czasu, to Bieruń już rozpoczął przygotowania do tego wyjątkowego dnia. Nie ma co się dziwić. To właśnie w Bieruniu odbywa się słynny odpust ku czci św. Walentego.

– Co roku, 14 lutego do Sanktuarium św. Walentego pielgrzymują tysiące wiernych z całej Polski, a także z zagranicy. Ta tradycja kultywowana jest już od kilku wieków. Od 2003 roku św. Walenty jest oficjalnie patronem Bierunia. W ostatnich latach „walentynki” po bieruńsku przechodzą do kanonu metropolitalnych wydarzeń – mówi Krystian Grzesica, burmistrz Bierunia.

Pierwszym walentynkowym akcentem, jest wyjątkowy konkurs


Ogłaszamy konkurs na najpiękniejsze, najbardziej dowcipne i pomysłowe życzenia walentynkowe po śląsku. Najciekawsze życzenia zostaną wykorzystane w wydanej przez miasto unikalnej kartce walentynkowej! Oprócz nagrody głównej, przyznana zostanie też nagroda publiczności! Zwycięzcy otrzymają upominki z logo „Bieruń Ci przaje”.

Co należy zrobić, by wziąć udział w konkursie?


– Przede wszystkim zapraszamy na nasz odnowiony facebookowy fanpage „Zakochaj się w Bieruniu”, gdzie znajduje się dokładny regulamin konkursu. – wyjaśnia Agnieszka Kijas, rzeczniczka Urzędu Miasta w Bieruniu. – Treść życzeń należy zamieścić pod wskazanym postem.

Fanpage „Zakochaj się w Bieruniu” to element szerszego projektu, ponieważ już niebawem miasto będzie wydawało podcast pod tym samym tytułem.

– Podcasty to audycje dostępne przez internet, które cieszą się rosnąca popularnością – wyjaśnia rzeczniczka. – Głównie dlatego, że można ich słuchać o dowolnej porze i w trakcie wykonywania innych czynności; na przykład podczas spacerów, biegania, jazdy samochodem albo w trakcie domowych obowiązków.

Jak zapowiada miasto, pierwszy odcinek podcastu „Zakochaj się w Bieruniu” opublikowany zostanie jeszcze w styczniu. Jego tematem będzie Walencinek. Tą pieszczotliwą nazwą mieszkańcy określają zabytkowe Sanktuarium św. Walentego w Bieruniu.

Zakochaj się w Bieruniu 230111