Wydarzenie w Metropolii

17. edycja Eurowizji Junior odbędzie się w Metropolii

To będzie jedno z największych wydarzeń w Polsce tego roku! Do Gliwic przyjadą najbardziej uzdolnione wokalnie dzieci z całej Europy.

Zobacz film

Eurowizja Junior jest muzycznym świętem z już długą historią. Tegoroczna edycja odbędzie się po raz siedemnasty. Wielkie medialne przedsięwzięcie organizowane będzie wspólnie przez Miasto Gliwice, Telewizję Polską i Województwo Śląskie, a odbędzie się 24 listopada w Arenie Gliwice.

– Jestem przekonany, że 17. edycja Eurowizji Junior będzie dla uczestników nie tylko okazją do sprawdzenia swoich sił w międzynarodowym gronie, ale też odkrycia uroków Gliwic i całego Górnego Śląska. Wierzę, że polska gościnność w połączeniu z profesjonalną organizacją konkursu dostarczy wielu niezapomnianych chwil i wszyscy zapamiętamy to artystyczne święto na długo – komentuje Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic.

Eurowizja Junior 2019 w Polsce to zasługa Roksany Węgiel. 14-letnia wokalistka, śpiewając hit Anyone I Want To Be, wygrała zeszłoroczną edycję konkursu piosenki dla dzieci organizowaną na Białorusi, dzięki czemu Polska mogła starać o organizację konkursu w 2019 roku.

Arena Gliwice to najnowsza i jedna z największych hal widowiskowo-sportowych w Polsce. Widownia na ponad 17 tys. osób oraz 10 hektarów terenu wokół do wykorzystania na imprezy, konferencje i zawody sportowe przyciągają do Gliwic tłumy gości z Polski i zagranicy. 190307