Wydarzenie w Metropolii

Miss Polski 2019 została Magdalena Kasiborska z Zabrza

W weekend odbył się w Katowicach „Festiwal Piękna 2019”. Ceremonia finałowa 30. edycji konkursu odbyła się 8 grudnia br., w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Do walki o tytuł i koronę Miss Polski 2019 stanęły 24 finalistki. Województwo Śląskie było głównym parterem imprezy.

Zobacz film

Jubileuszową edycję poprowadziła Paulina Sykut-Jeżyna i Krzysztof Ibisz. Oprócz samej gali mieli szansę posłuchać występów muzycznych gwiazd: Kombii, Grzegorza Hyżego i Sylwii Grzeszczak.

W ramach „Festiwalu Piękna 2019” w Katowicach odbyły się jeszcze dwa konkursy: Miss Supranational i Mister Supranational. 6 grudnia br., 80 kandydatek z całego świata walczyło o tytuł najpiękniejszej kobiety, podczas 11. edycji Miss Supranational. Polskę reprezentowała Kamila Świerc, Miss Polski 2017. Miss Supranational 2019 została Anntonia Porsild z Tajlandii.

7 grudnia, odbył się natomiast finał międzynarodowego konkursu dla mężczyzn – Mister Supranational 2019. Do Polski przyjechali panowie z ponad 40 krajów świata. Polskę reprezentował Tomasz Zarzycki, zdobywca tytułu Mister Polski 2018. Zwycięzcą konkursu został Nate Crnkovich ze Stanów Zjednoczonych.

Czym jest konkurs Miss Polski


Konkurs Miss Polski to najbardziej rozpoznawalna marka na rynku. Organizatorzy wydarzenia prowadzą aktywną działalność charytatywną i rozbudowują formę konkursu oraz dbają o jego interesujący przebieg. Wszystko to wpływa na stabilny rozwój i silną pozycję konkursu zarówno w kraju jak i na świecie.

Konkurs odbywa się etapowo. Eliminacje organizowane są na poziomie regionalnym, następnie zwyciężczynie regionów, wicemiss i zaproszone Panie biorą udział w ćwierćfinale, a następnie w półfinale. Wyłonione finalistki rozpoczynają zmagania o tytuł najpiękniejszej.

Od lat finał konkursu organizowany jest w telewizji Polsat i należy do jednego z najlepszych wydarzeń telewizyjnych w Polsce, którego oglądalność sięga 4 milionów widzów. 191209