Transport w Metropolii

Pijany kierowca miejskiego autobusu. Po raz drugi

W niedzielne południe policjanci z będzińskiej drogówki zakończyli jazdę pijanego kierowcy autobusu. Badanie stanu trzeźwości 60-letniego obywatela Ukrainy wykazało u niego prawie promil alkoholu.

Zobacz film

Nieodpowiedzialny mężczyzna został zatrzymany dzięki informacji przekazanej przez jednego z pasażerów autobusu. Jak się okazało, pijany kierowca stracił już wcześniej uprawnienia za jazdę pod wpływem alkoholu.

Do zdarzenia doszło wczoraj około południa w Będzinie przy ul. Barlickiego. Zaniepokojony stanem kierowcy autobusu miejskiego świadek postanowił o swoich podejrzeniach poinformować oficera dyżurnego będzińskiej komendy. Wysłany na miejsce patrol drogówki po chwili zatrzymał do kontroli kierowcę autobusu. Policjanci od razu wyczuli od 60-letniego obywatela Ukrainy alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie prawie promil.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna stracił już prawo jazdy, a za wcześniejszą jazdę pod wpływem alkoholu ma zakaz prowadzenia pojazdów. Za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grożą mu teraz nawet 3 lata więzienia.

191223