Transport w Metropolii

Pijany kierowca... nie stracił prawa jazdy

Piekarscy policjanci rutynowo sprawdzali trzeźwość kierowców. Zatrzymali też samochód szkoły jazdy. Prowadził ją... nietrzeźwy kursant.

Zobacz film

Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy w Piekarach Śląskich prowadzili wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierowców w ramach działań „Bezpieczne Ferie 2020”, które rozpoczęły się w miniony weekend. Niespodziewanie, wśród zatrzymanych kierujących znalazł się nietrzeźwy kursant nauki jazdy. Mężczyzna zamiast prawa jazdy, w najbliższym czasie może spodziewać się zarzutu prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.

W sobotę rano mundurowi z piekarskiej drogówki sprawdzali stan trzeźwości kierujących. Na ul. Karola Miarki do kontroli drogowej zatrzymany został kierujący „elką” 28-latek. Kursant bytomskiej szkoły nauki jazdy nie będzie najlepiej wspominał swojej pierwszej kontroli drogowej. Badanie alkomatem wykazało bowiem u niego prawie promil alkoholu. Jadąca z nim instruktorka była trzeźwa.

Kierujący, choć nie ma prawa jazdy, odpowie za przestępstwo, jakim jest kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Nie będzie mógł również przystąpić w najbliższym czasie do egzaminu na prawo jazdy. Śledczy będą też wyjaśniać, czy postępowanie instruktora nauki jazdy było właściwe.

O dalszym losie mężczyzny zadecyduje teraz prokuratura i sąd. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

200115