Wydarzenie w Metropolii

Wybiegł z łupem ze sklepu. Minął się z policjantem

Ukradł karton słodkości - teraz grozi mu 5 lat więzienia. Podczas swojego ostatniego skoku na słodycze miał wyjątkowego pecha.

Zobacz film

Mężczyzna w markecie na katowickim Brynowie ukradł karton z czekoladkami i próbował z nim uciec. Amator słodkości najwyraźniej nie spodziewał się, że incydent zauważy wychodzący ze sklepu policjant. Stróż prawa ruszył w pościg za złodziejem. Po chwili zatrzymał 30-latka i odzyskał skradziony towar.

Do zdarzenia doszło w katowickiej dzielnicy Brynów. Wracający po służbie do domu policjant z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji II w Katowicach, postanowił zrobić zakupy w jednym z marketów.

Kiedy wychodził już ze sklepu, zauważył wybiegającego mężczyznę, który trzymał w rękach karton z czekoladkami. Dziwne było tym bardziej to, że mężczyzna wybiegł przez „wejście”, a nie „wyjście” dla klientów sklepu.

Kryminalny natychmiast zareagował i pobiegł za uciekającym złodziejem. 30-letni mieszkaniec Katowic był bardzo zdziwiony — nie tylko szybką reakcją klienta sklepu, ale również swoim pechem, kiedy okazało się, że trafił na policjanta.

Jak się okazało, nie była to pierwsza wizyta 30-latka w tym markecie, gdyż wcześniej kilkakrotnie dokonał tam kradzieży artykułów spożywczych na łączną kwotę ponad 1200 zł. Zatrzymanemu mieszkańcowi Katowic przedstawiono już zarzut kradzieży czynem ciągłym. Grozi mu za to kara do 5 lat więzienia.

200121