Video w Metropolii

Szybka reakcja na kradzież w sklepie w Tychach

Nieumundurowany policjant był akurat w sklepie, gdy zauważył mężczyznę kradnącego towar z półki. Gdy tyski policjant zareagował i zwrócił mu uwagę, ten uderzył go pięścią w twarz. Zdarzenie zarejestrował monitoring sklepu.

Zobacz film

Podczas przerwy w służbie policjant z wydziału ruchu drogowego w Tychach wybrał się do pobliskiego sklepu po jedzenie. W tym czasie pewien mężczyzna ukradł wędliny i chowając je pod kurtkę, wyszedł ze sklepu, nie zważając na wołanie sprzedawczyni. Policjant, który stał akurat w kolejce przy kasie, wybiegł za złodziejem i złapał go za ramię. Agresywny mężczyzna uderzył pięścią w twarz policjanta, rozcinając mu łuk brwiowy. Stróż prawa szybko obezwładnił napastnika, a następnie wezwał wsparcie.Zobacz film z monitoringu sklepu


Okazało się, że złodziej był pijany. Badanie wykazało u agresora blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. 40-latek trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna nie odpowie jednak za wykroczenie związane z kradzieżą towaru za niespełna 50 złotych - okoliczności, w jakich dopuścił się kradzieży, wyczerpują bowiem znamiona kradzieży rozbójniczej, za co grozi nawet 10 lat więzienia. W tej sprawie prowadzone jest postępowanie pod nadzorem prokuratora.

O dalszym losie napastnika zdecyduje teraz sąd. Tyskiemu policjantowi należy się uznanie - dowiódł, że przerwa w służbie, to nie przerwa od bycia policjantem.

200312