Ciekawe w Metropolii

ALDI da pracownikom 1000 zł za więcej pracy przez wirus

W Polsce pracownicy sklepów mają o wiele więcej pracy i wiąże się ona z większym niż na co dzień ryzykiem ze strony klientów. Polski oddział ALDI z siedzibą w Metropolii zareagował.

Zobacz film

Aktualizacja: krążący po Niemczech powyższy film z informacją jakoby został zrobiony w okresie paniki związanej z koronawirusem w rzeczywistości ma wcześniejsza datę o kilka lat. Dziękujemy za zwrócenie uwagi.

Doceniając zaangażowanie i wzmożony wysiłek pracowników ALDI w związku z zaopatrywaniem klientów sieci we wszystkie niezbędne artykuły, Zarząd i Dyrekcja ALDI Sp. z o.o. zdecydowały o przyznaniu pracownikom nagród pieniężnych za pracę w marcu. Otrzymają nagrody finansowe w wysokości nawet do 1000 zł brutto. Ich wysokość uzależniona będzie od rodzaju wykonywanej pracy.

Najwyższe nagrody otrzymają pracownicy sklepów oraz magazynu w Chorzowie, którzy w największym stopniu przyczyniają się do utrzymania łańcucha dostaw i zaopatrywania klientów w potrzebne produkty stając się ich bohaterami w codzienności.

- Zdajemy sobie sprawę jak ważną rolę nasi pracownicy odgrywają w procesie wyżywienia społeczeństwa i zachowania płynności w sprzedaży najważniejszych produktów spożywczych i higienicznych w tym trudnym okresie. Właśnie dlatego podjęliśmy decyzję o przyznaniu nagród specjalnych, które są wyrazem podziękowania i szacunku dla zaangażowania w codzienną pracę i wykonywanie swoich obowiązków przez naszych pracowników - mówi Oktawian Torchała, Dyrektor Generalny, CEO ALDI Polska.

Przyznanie nagród to kolejne działanie sieci podjęte z myślą o pracownikach w ostatnim czasie. Wcześniej ALDI wprowadziło specjalną procedurę higieniczno-sanitarną, zaopatrzyło pracowników sklepów w rękawiczki ochronne i żele dezynfekujące. We wszystkich sklepach montowane są też obudowy na kasy z płyt pleksi.

W trosce o osoby odpowiadające za dostawy, wdrożone zostały specjalne zalecenia dotyczące sposobu przyjmowania towarów. Sieć ograniczyła kontakt pracowników działu przyjęć towaru z kierowcami oraz pracownikami pozostałych działów, obudowała specjalnymi płytami pleksi podest, na którym odbywa się przyjęcie towaru i dokonuje dezynfekcji wszystkich przyjmowanych dokumentów.

Ponadto w ramach wewnętrznego systemu zarządzania zdrowiem, sztab kryzysowy ALDI opracował procedury i możliwości pracy zdalnej dla pracowników biurowych. Jako odpowiedzialny pracodawca ALDI przygotowało również wewnętrzną procedurę na wypadek zarażenia się przez pracownika koronawirusem.
ALDI w trosce o klientów

Czy sklepy pozostaną otwarte?


- Nasze sklepy pozostają otwarte. Dbamy o to, aby w miarę możliwości wszystkie kasy były otwarte, a personel skrupulatnie i na bieżąco uzupełniał towar, ze szczególną dbałością o kwestie sanitarne. Zachęcamy klientów, by nie robili zakupów na zapas, a w trosce o nasze wspólne dobro i bezpieczeństwo, prosimy o skracanie czasu spędzonego w sklepach -apeluje Oktawian Torchała.

Tym samym parę dni temu sieć jako pierwsza w branży dołączyła do ogólnopolskiej akcji #zostańwdomu, której celem jest zmobilizowanie klientów do pozostania w domu. ALDI przygotowało w tym zakresie specjalne komunikaty, które pojawiają się wszędzie tam, gdzie mogą mieć z nimi styczność klienci, czyli w sklepach w postaci plakatów i komunikatów głosowych, a także spotach radiowych, postach na portalach społecznościowych, na stronie www czy w reklamach zewnętrznych.

Sklepy sieci zostały zaopatrzone również w specjalne instrukcje dla klientów. Przy stanowiskach z warzywami, owocami oraz pieczywem zagwarantowane zostały jednorazowe rękawiczki, które pozwalają na ograniczenie bezpośredniego kontaktu z produktami, podłogi i boki kas oklejane są taśmami wyznaczającymi bezpieczne odległości.

A co z parkingami?


ALDI podjęło także decyzję o wstrzymaniu kontroli na parkingach przy swoich sklepach i poinformowało o niej zarządców parkingów. 200319