Video w Metropolii

Policjanci apelują z radiowozu o pozostanie w domach

W związku z ogłoszoną w Polsce epidemią koronawirusa, katowiccy policjanci apelują do mieszkańców o pozostanie w domach. Policjanci z radiowozów przekazują komunikat o konieczności zachowania bezpieczeństwa i ograniczenia kontaktu z innymi osobami.

Zobacz film

Do 11 kwietnia 2020 roku w Polsce nie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Policjanci z Katowic od samego rana przypominają o obowiązujących od regulacjach. Z radiowozów przekazywany jest komunikat o konieczności zachowania bezpieczeństwa, pozostania w domach i ograniczenia kontaktów z innymi osobami.

Komunikat nadawany z radiowozów:


"Szanowni Państwo, tu Policja.

W związku z ogłoszoną w Polsce epidemią koronawirusa prosimy, aby dla własnego bezpieczeństwa pozostać w domach. Jeżeli niezbędne jest opuszczenie miejsca zamieszkania, należy unikać bezpośredniego kontaktu z innymi osobami, zachowując dystans co najmniej 2 metrów. Prosimy o niegrupowanie się, aby zminimalizować ryzyko zakażenia.

Apelujemy - zostańcie w domach. To od odpowiedzialnej postawy każdego z nas, nie tylko dzisiaj i jutro, ale także przez cały czas trwania epidemii, zależy zdrowie i życie nasze oraz najbliższych."

Policja sprawdza również czy mieszkańcy stosują się do obowiązujących ograniczeń swobodnego poruszania się gromadzenia i korzystania z komunikacji miejskiej.

Przydatne informacje dotyczące nowych zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem można znaleźć klikając w ten link. Wszyscy zadbajmy o nasze bezpieczeństwo, pozostając w domach. 200325