Muzyka w Metropolii

Po kinie czas na… koncert samochodowy!

Obowiązujące zasady zmuszają organizatorów wydarzeń kulturalnych do porzucenia znanych i sprawdzonych rozwiązań, na rzecz nowych – równie ciekawych, ale zgodnych z wymogami bezpieczeństwa. Takich jak na przykład koncerty samochodowe. W Chorzowie w tej formie wystąpi zespół Frele.

Zobacz film

Uczestnicy koncertu ustawią się pod sceną swoimi autami, dzięki czemu utrzymają bezpieczny dystans społeczny. Dźwięk będzie transmitowany na dedykowaną częstotliwość, na którą trzeba będzie dostroić radio. Koncerty samochodowe odbyły się już w Danii, Niemczech czy Stanach Zjednoczonych, gdzie spotkały się z dużą przychylnością publiczności.

– Zorganizowanie koncertu w formie do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni jest obecnie niemożliwe ze względu na rygory sanitarne – mówi Marta Jakubczyk, dyrektor Centrum Integracji Międzypokoleniowej. – Konieczne stało się więc znalezienie nowych rozwiązań. Zdecydowaliśmy się na eksperyment w postaci koncertu samochodowego. Wierzę, że dla wszystkich uczestników będzie to ekscytujące przeżycie.
Podczas koncertu wystąpią Frele – zespół założony w 2017 roku przez Magdalenę Janoszkę, Martę Skibę i Marcelinę Bednarską. Wokalistki szybko stały się znane dzięki zaśpiewanym po śląsku parodiom hitów takich jak „Hello" Adele, „Despacito" Luisa Fonsiego czy „Girl on Fire" Alicii Keys. Artystki pracują obecnie nad autorskim albumem, zatytułowanym „Hehe", i to właśnie ten materiał, pełen śląskich elementów i odniesień, zaprezentują premierowo w Chorzowie.

Koncert samochodowy odbędzie się w środę 10 czerwca o godzinie 18.00 na parkingu przy ul. Dąbrowskiego w Chorzowie, pomiędzy budynkami Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu oraz hotelu Focus. Bilety w cenie 50 zł od samochodu dostępne są wyłącznie w sprzedaży internetowej przez stronę Chorzowskiego Centrum Kultury (www.chck.pl).

Uczestnicy powinni przed, w trakcie oraz po koncercie, pozostawać w samochodzie – dopuszczone są jedynie auta osobowe – i będą zobowiązani do zakrywania ust i nosa maseczką lub przyłbicą ochronną przez cały okres, w którym będą mieli uchylone okno w pojeździe oraz podczas przebywania poza pojazdem.

Organizatorami wydarzenia są Centrum Integracji Międzypokoleniowej, Chorzowskie Centrum Kultury oraz Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany terminu lub odwołania wydarzenia w przypadku wprowadzania nowych obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. 2020-06-10