Wydarzenie w Metropolii

Chcieli odebrać dług. Wywieźli 18-latka w bagażniku

Zatrzymano trzech młodych mężczyzn, którzy uwięzili, a następnie pastwili się nad 18-letnim mieszkańcem Będzina w Zagłębiu. Sprawcy chcieli w ten sposób chcąc wymusić zwrot wierzytelności.

Zobacz film

39-letni mieszkaniec Czeladzi domagał się od dłuższego czasu zwrotu 1500 zł, które miał mu być winny 18-latek. Wierzyciel o pomoc w ściągnięciu długu poprosił swoich znajomych. Na "rozmowie" z dłużnikiem w minioną niedzielę wieczorem pojawili się także 25 i 18-letni mieszkańcy Czeladzi.

Mężczyźni spotkali się na ulicy w centrum Czeladzi. Tam po chwili obezwładnili 18-latka i zamknęli go w bagażniku auta. Oprawcy wywieźli młodego mężczyznę w odludne miejsce na terenie miasta i tam zaczęli się nad nim pastwić, próbując zmusić go do oddania długu.

Uwolniony ostatecznie czeladzianin zgłosił się na Policję. 38-letni napastnik został zatrzymany następnego dnia, jego dwaj kompani wpadli w kolejnych dniach. Sprawcy przestępstwa zostali objęci policyjnym dozorem. Ich dalszym losem zajmie się sąd i prokurator. Grozi im 5 lat więzienia. 30 listopada 2020