Ciekawe w Metropolii

Wystartował Chorzowski Jarmark Online!

Coroczny Jarmark Bożonarodzeniowy w Chorzowie odbędzie się pomimo obostrzeń sanitarnych... w internecie. Chorzowski urząd uruchomił specjalną platformę online, dzięki której można będzie zamówić produkty od jarmarkowych wystawców.

Zobacz film

- Niestety w tym roku, z powodu pandemii koronawirusa, nie spotkamy się jak ostatnio na jarmarku na rynku. Taką decyzję, mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców, gości i wystawców, podjąłem z odpowiednim wyprzedzeniem. Mam jednak nadzieję, że ta wirtualna odsłona jarmarku da namiastkę jarmarkowej atmosfery i umożliwi Państwu zapoznanie się z ciekawą ofertą wystawców - mówi Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa.Jarmark online jest platformą, łączącą wystawców z mieszkańcami. To wirtualne, świąteczne miasteczko z ponad dwudziestoma domkami. Klikając, można zapoznać się z wystawcami, dowiedzieć się o ich działalności i zobaczyć ich wyroby - rękodzieło, gadżety, ale też produkty gastronomiczne.

Klikając w "aniołka" włącza się świąteczna muzyka, a dla najmłodszych przygotowano śpiewnik wraz z kolorowankami do ściągnięcia. Są też pamiątkowe zdjęcia z zeszłorocznego jarmarku, a klikając na domek z logiem Chorzowa, będzie można wziąć udział w konkursach z nagrodami.

Do 24 grudnia Urząd Miasta w Chorzowie planuje jeszcze kilka jarmarkowych atrakcji związanych z konkursami, kolędami czy lodowiskiem. Warto zatem zaglądać do wirtualnej wioski bożonarodzeniowej regularnie!

Wejdź na jarmark!


201205