Video w Metropolii

Potrącenie pieszych na pasach w Gliwicach

Wieczorowa pora, opady deszczu, refleksy świateł – to wszystko niekorzystnie wpływa na percepcję kierowców. W takim otoczeniu na ul. Dworcowej w Gliwicach doszło do potrącenia. Zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu.

Zobacz film

Około godziny 18.30 dwie młode osoby w wieku 18 i 15 lat przechodziły przez jednokierunkową, dwujezdniową ulicę. Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych. Kierowca jednego z samochodów zatrzymał się, aby przepuścić piesze. Kobiety ruszyły, nie przewidując, że zagrożenie może czekać na drugim pasie (zobacz film).

Opel kierowany przez młodego obywatela Gruzji nie udzielił pierwszeństwa dwóm kobietom, najeżdżając na nie. Poszkodowane z obrażeniami - na szczęście niezagrażającymi życiu - trafiły do szpitala. Policjanci zatrzymali 22-letniemu kierowcy uprawnienia, czeka go teraz proces karny.

Przestroga dla nas wszystkich - pieszych: przy przekraczaniu jezdni trzeba bezwzględnie stosować zasadę szczególnej ostrożności. Pierwszeństwo na oznakowanym przejściu nie jest równoznaczne z bezpieczeństwem. Jak uczy doświadczenie, kierowcy są różni. Niektórzy popełniają błędy nieświadomie. Są też tacy, którzy świadomie podejmują ryzyko, wyprzedzając lub omijając inne pojazdy przed tzw. pasami.

210204