Pomóżmy zabrzańskim rodzinom poszkodowanym w wyniku wybuchu gazu, do którego doszło we wtorek 23 marca 2021 w mieszkaniu na drugim piętrze przy ulicy Struzika 6 w Zabrzu.

Zobacz film

Na miejsce wysłano 17 zastępów Straży Pożarnej z Zabrza, Gliwic i Rudy Śląskiej, dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, Zespoły Ratownictwa Medycznego, patrole Policji.

Siła podczas wybuchu była tak mocna, że balustrada zabezpieczająca balkon została oderwana, a jego mieszkaniec został wyrzucony na zewnątrz. Druga z poszkodowanych osób to lokator, który zaraz po wybuchu zasłabł. Dwie osoby zostały hospitalizowane, w tym jedna w stanie ciężkim. Konstrukcja ściany nośnej budynku została naruszona.

Stowarzyszenie Wielka Flota Zjednoczonych Sił oraz portal miejski Info Zabrze zbierają środki finansowe dla rodzin poszkodowanych w wybuchu, które zostaną przeznaczone na zakup najpotrzebniejszych rzeczy, przeprowadzenie remontów zniszczonych mieszkań oraz pomoc doraźną.

Poza zbiórką Stowarzyszanie Flota wraz z Info Zabrze będą organizować eventy charytatywne podczas których również będą zbierane dary i środki finansowe na rzecz poszkodowanych rodzin.

Wejdź na zrzutkę!
210327