Ciekawe w Metropolii

Dwoje nastolatków obrabowało sklep z czekolad

Wywiadowcy katowickiej komendy zatrzymali dwóch złodziei słodyczy. Wpadli kilka chwil po kradzieży, kiedy z łupem jechali autobusem komunikacji miejskiej. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

Zobacz film

Nastolatkowie byli bardzo zdziwieni, kiedy do autobusu komunikacji miejskiej wsiedli nieumundurowani policjanci i ich zatrzymali. Kilka chwil wcześniej wywiadowcy katowickiej komendy otrzymali informację, że w jednym z marketów w dzielnicy Szopienice doszło do kradzieży słodyczy.

Dwóch młodych mężczyzn dwukrotnie weszło do sklepu i z półki znajdującej się przy wejściu ukradli czekolady i batoniki. Ze skradzionym łupem pobiegli w stronę przystanku autobusowego.

Nastolatkowe ukradli 68 czekolad i 40 opakowań batoników o wartości ponad 500 złotych. Słodyczy było tak dużo, że nie zmieściły się w specjalnie przygotowanej torbie i chłopcy poupychali je w kieszeniach kurtek i bluz sportowych.

Jak tłumaczyli, chcieli je później odsprzedać po okazyjnej cenie. Zatrzymani zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Zgodnie z obowiązującym prawem 17-latek, tak jak jego o rok starszy kolega, odpowie za popełnienie przestępstwa jak osoba dorosła. Grozi im kara do 5 lat więzienia. 210329