Sport w Metropolii

Łukasz Podolski podpisał kontrakt z Górnikiem Zabrze

Mistrz świata, 130-sto krotny reprezentant Niemiec, Łukasz Podolski został w czwartek piłkarzem Górnika Zabrze. Po podpisaniu w obecności prezydent Małgorzaty Mańki–Szulik umowy z klubem, na Stadionie im. Ernesta Pohla odbyła się oficjalna prezentacja Łukasza jako piłkarza zabrzańskiego klubu.

Zobacz film

Podolski przybył do Zabrza już w środę. Na lotnisku witał go Stanisław Oślizło, legendarny piłkarz Górnika Zabrze oraz grupa kibiców. Po południu tego dnia w zabrzańskim Ratuszu odbyło się spotkanie piłkarza z włodarzami miasta i władzami klubu.

Sam piłkarz kilka lat temu, podczas wizyty w Zabrzu zapewnił, iż swą bogatą piłkarską karierę chce zakończyć w klubie, któremu kibicował od dziecka, czyli w Górniku.

Podolski jest 130-krotnym reprezentantem Niemiec. Z kadrą tego kraju zdobył tytuł mistrza świata w 2014 roku w Brazylii, a także dwa brązowe medale na mundialach w 2006 i 2010 r. W mistrzostwach Europy zdobył w 2008 roku srebrny medal, a w 2012 i 2016 r zagrał w półfinałach mistrzostw.

Jest wychowankiem FC 07 Bergheim. W Bundeslidze występował najpierw w FC Koeln, a później w Bayernie Monachium. W 2012 roku Podolski wyjechał za granicę grając w Arsenalu Londyn, Interze Mediolan, Galatasaray Stambuł, Vissel Kobe i Antalyasporze. 210709