Wydarzenie w Metropolii

„Okazja czyni złodzieja” - czy rozpoznajesz tego?

Poniższe zdjęcia przedstawiają klasyczny przykład popularnego powiedzenia „okazja czyni złodzieja”. Pusty tramwaj, pozostawiona na podłodze damska torebka i siedzący obok mężczyzna. Jak się on zachowa? Zobaczmy na zdjęciach.

Zobacz film

Aktualizacja: Po publikacji wizerunku mężczyzna sam zgłosił się do policjantów z Komisariatu VI Policji w Katowicach, po tym jak rozpoznała go przyszła teściowa i narzeczona. 27-latek złożył wyjaśnienia i przyznał się do winy. W konsekwencji policja poprosiła o usunięcie jego wizerunku.

Kryminalni z VI komisariatu w Katowicach prowadzą czynności w sprawie przywłaszczenia damskiej torebki, do którego doszło 13 maja 2021 r. w tramwaju linii 13 w Katowicach. Mężczyzna zauważył leżącą na podłodze tramwaju damską torebkę i ją zabrał.

W skórzanej torebce znajdował się portfel z gotówką w wysokości 600 zł, a także dokumenty w tym dowód osobistym karty bankomatowe i telefon komórkowy. Wizerunek podejrzewanego zarejestrował monitoring znajdujący się w tramwaju.

Świadkowie zdarzenia, osoby mogące rozpoznać mężczyznę lub posiadające jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia jego tożsamości, proszone są o kontakt z policjantami z VI komisariatu pod nr telefonu 47 85 138 50, 47 85 138 85, 47 85 125 55 lub pod adresem e-mail: kp6@katowice.ka.policja.gov.pl 210710