Wydarzenie w Metropolii

Chciał zlecić zabójstwo tak, by wyglądało na wypadek komunikacyjny

25-latek nakłaniał znajomego o bogatej przeszłości kryminalnej, do zabicia męża swojej 37-letniej partnerki oraz ich nastoletniego syna. Jak stwierdził, stoją oni na drodze do jego szczęścia...

Zobacz film

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach ustalili i zatrzymali 25-latka, który w kwietniu br. namawiał mężczyznę o bogatej przeszłości kryminalnej do zamordowania dwóch osób lub pozyskania osoby, która dokona tej zbrodni.

Mieszkaniec Katowic chciał zlecić 37-latkowi zamordowanie 42-letniego męża i nastoletniego syna swojej partnerki, gdyż jak twierdził stanowili przeszkodę na drodze do jego szczęścia osobistego.

Za dokonanie tego czynu zaoferował znajomemu z terenu województwa śląskiego kwotę 10 tysięcy złotych. Sam dokładnie też zaplanował zbrodnię. Chciał aby przestępstwo zostało dokonane w taki sposób, aby zdarzenie wyglądało na wypadek komunikacyjny.

Gdy śledczy dowiedzieli się o sprawie, wkroczyli do akcji i zatrzymali obu mężczyzn. W poniedziałek zleceniodawca usłyszał prokuratorski zarzut podżegania do zabójstwa. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności. Drugi z zatrzymanych usłyszał zarzut niezawiadomienia o przestępstwie organów ścigania. Grozi mu do 3 lat więzienia. 210714