Wydarzenie w Metropolii

W Tarnowskich Górach samochód czołowo wjechał w autobus

Tarnogórscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na ulicy Bytomskiej w Wieszowie. Po zderzeniu skody fabii z autobusem do szpitala trafił kierowca osobówki. Apelujemy o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Zobacz film

Wczoraj po godzinie 16.00 policjanci z drogówki zostali wezwani na ulicę Bytomską w Wieszowie, gdzie doszło do wypadku. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 21-letni kierowca samochodu osobowego marki Skoda Fabia, z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z autobusem komunikacji miejskiej.

W wyniku zdarzenia ranny został kierowca skody. Mieszkaniec powiatu będzińskiego z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Autobusem kierował 55-letni mieszkaniec Bytomia, któremu nic się nie stało. Nie odnieśli obrażeń również pasażerowie, którzy w tym czasie podróżowali autobusem.

Na miejscu wypadku pracowali strażacy, ratownicy medyczni oraz tarnogórscy policjanci, którzy zabezpieczali miejsce zdarzenia oraz zorganizowali objazdy. Jaki był dokładny przebieg tego zdarzenia, będą teraz ustalali śledczy z tarnogórskiej komendy.

Po raz kolejny apelujemy o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy! Nasze bezpieczeństwo na drodze zależy przede wszystkim od nas samych, w tym od samopoczucia i stanu zdrowia kierowcy, sposobu jazdy, kultury na drodze i przygotowania pojazdu do podróży.

Ku przestrodze, publikujemy nagranie i zdjęcia z wypadku. 210715