Galeria w Metropolii

Katowiczanin zachwyca zdjęciami przyrody

47-letni mieszkaniec Katowic swoją pasję do robienia zdjęć łączy z miłością do przyrody. Wykonuje zachwycające fotografie drzew w bajecznym otoczeniu, opowiadając o przyjaźni przyrody i człowieka. Jego prace będzie można zobaczyć w październiku w Galerii na Poziomie w bytomskiej Agorze. Wstęp wolny.

Zdjęcia Krzysztofa Kępy charakteryzują się niepowtarzalną atmosferą. Autor przed każdą sesją stawia sobie za cel uchwycenie piękna natury, którego na co dzień nie jesteśmy w stanie dostrzec. Jego ulubionym tematem są drzewa, ponieważ – jak żartuje – w przeciwieństwie do ludzi są cierpliwe – „nie uciekają” i „nie narzekają”.

– Pierwszy aparat dostałem od taty, kiedy miałem 12 lat. Chowałem go do plecaka, wsiadałem na rower, jechałem 50–100 kilometrów i robiłem zdjęcia – domom, ulicom, naturze. Później siedziałem w piwnicy i wywoływałem czarno-białe fotografie. Z czasem odkryłem, że drzewa lubię najbardziej. Cenię je za spokój, za to, że nigdy nie wyglądają tak samo. Zdarza się, że w środku nocy wybieram się na Babią Górę, tylko po to by uchwycić drzewa o wschodzie słońca. To moment, który lubię najbardziej
– mówi Krzysztof Kępa.

Krzysztof Kępa jest członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody – największej i najstarszej tego typu organizacji w Polsce. Jego prace były wielokrotnie nagradzane, na przykład w ogólnoświatowym konkursie Opera Software czy konkursie Ukryte Piękno (Ruda Śląska, 2006 rok). Prace Krzysztofa Kępy można było także zobaczyć na wystawach, między innymi w Muzeum Śląskim. W październiku będą pokazane w Galerii na Poziomie w Agorze Bytom.

To kolejny raz, gdy galeria handlowa organizuje tego typu wydarzenie. We wrześniu Galeria na Poziomie gościła zdjęcia studentów Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W sierpniu klienci mogli obejrzeć wystawę zdjęć Macieja Sułka „Z pasji do samochodów”, a w lipcu zdjęcia Leszka Wyrzykowskiego, wykonane samodzielnie skonstruowanymi aparatami.

Wystawa „Droga do lasu”
Agora Bytom, Pl. Kościuszki 1
3–30 października 2017
Wstęp wolny