Wydarzenie w Metropolii

Orszak Trzech Króli jako „Posłańcy Trzech Króli”

Z przyczyn związanych z pandemią w tym roku nie odbędzie się tradycyjny Orszak Trzech Króli ale organizatorzy przygotowali bezpieczną i interesującą alternatywę.

Zobacz film

6 stycznia na terenie Katowic odbędzie się fabularna, edukacyjna gra miejska „Posłańcy Trzech Króli”, w czasie której uczestnicy rozwiązując zagadki i łamigłówki nawiązujące do miejsc i budynków o chrześcijańskim rodowodzie, wyznaczą trasę dla docierających do miast Trzech Króli. Gra jest bezpłatna i aby wziąć w niej udział wystarczy smartphone z dostępem do internetu, kartka i coś do pisania, gdyż pytania będą znajdywały się w specjalnie przygotowanej na tę okazję aplikacji.

Fabuła gry jest zbudowana w taki sposób, by grający dowiedzieli się kilku ciekawych, nieoczywistych historii o odwiedzanych lokalizacjach. Każdy, kto chciałby zarejestrować swój udział może to zrobić przez stronę internetową www.orszakkatowice.pl, rejestracje są przyjmowane do środy 6 stycznia do godziny 8.00 rano.

W poprzednich latach Orszak Trzech Króli gromadził nawet 6 tysięcy wiernych, którzy idąc ulicami miasta śpiewali kolędy i uczestniczyli w przygotowanych przedstawieniach jasełkowych. W tym roku ze względu na pandemię COVID-19 taka forma świętowania nie była możliwa dlatego organizatorzy orszaku zapraszają do nieco innej, bardziej kameralnej ale ciekawej formy spędzenia tego święta.

1. Gdzie odbędzie się gra?

Gra będzie przebiegała w śródmieściu Katowic.

2. Czego potrzebuję, by wziąć udział w grze?

Aby wziąć udział w rozgrywce potrzebny będzie smartphone z dostępem do internetu i dobry nastrój :)

3. W jaki sposób będzie przebiegała rozgrywka?

Uczestnicy będą odpowiadali na podane na stronie gry pytania wykorzystując wskazówki i elementy znajdowane w realnym świecie.

4. Od jakiego wieku można wziąć udział w grze?

Zachęcamy do wzięcia udziału w grze całe rodziny. Graniczny minimalny wiek samodzielnego uczestnictwa to formalnie 14 lat. Osoby młodsze niż 14 lat mogą brać udział jedynie pod opieką rodzica lub prawnego opiekuna. Osoby niepełnoletnie powyżej 14 roku życia muszą przesłać wraz z rejestracją podpisaną zgodę opiekuna na udział w grze.

5. Jak trudne są zadania?

Poziom trudności gry nie powinien przewyższać wiedzy ucznia 1 klasy liceum. Zakładamy jednak, że w razie problemów uczestnicy będą mogli wspomagać się zasobami internetu.

6. Czy uczestnicy gry otrzymają nagrody?

Organizatorzy nie przewidują nagród ale chętne osoby otrzymają pamiątkowe karty uczestnictwa w grze i zakładki do książki.

7. Jak długo potrwa gra?

Gra nie powinna zająć więcej niż 1,5-2h.

8. W jakich godzinach można grać?

Grę trzeba ukończyć przed zmierzchem - inaczej nie będzie możliwe rozwiązywanie wskazówek, dlatego nie polecamy rozpoczęcia po godz. 14.00.

9. W jaki sposób wziąć udział w grze?

Aby wziąć udział należy zarejestrować się przez tę stronę internetową. Przed rozpoczęciem do uczestników zostanie przesłany link do gry.

10. Do kiedy można zgłaszać uczestnictwo w grze?

Do gry można zapisywać się do 6.01.2021 do godz. 8.00

11. Jak daleko będzie trzeba iść w czasie gry?

Dystans samej gry to ok. 3 km razem z powrotem do punktu wyjścia do ok. 4 km ale wracać można komunikacją miejską. 210105