Video w Metropolii

Pędził ponad 180 km/h na rudzkim odcinku DTŚ

Kamera wideorejestratora nieoznakowanego radiowozu nagrała kierowcę porsche pędzącego z prędkością ponad 180 km/h przez Rudę Śląską. Chwilę później policjanci dogonili go.

Zobacz film

Do zdarzenia doszło po godzinie 15:30, gdy na Drogowej Trasie Średnicowej, która wiedzie przez miasta Metropolii od Gliwice po Katowice, ruch jest wzmożony. Wówczas, czuwający nad bezpieczeństwem na drodze policjanci z grupy SPEED, namierzyli porsche 911 z ponad 600 konnym silnikiem.

Kierowca porsche gnał lewym pasem rudzkiego odcinka DTŚ, przekraczając znacznie dozwoloną prędkość. Pomiar prędkości wskazał 182 km/h, podczas gdy na tym odcinku drogi obowiązuje ograniczenie prędkość do 100 km/h. 31-letni zabrzanin odpowie za to wykroczenie przed rudzkim sądem.

Czym jest policyjna grupa SPEED


Grupy "SPEED" działają w całym kraju. Do służby kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi zdecydowanie reagują na przypadki łamania prawa na drodze, zarówno przekraczanie prędkości, jak i inne niebezpieczne manewry.

2020-02-27