Wydarzenie w Metropolii

Nielegalna leśna dyskoteka w Rudzie Śląskiej

W niedzielę późnym wieczorem policjanci z Rudy Śląskiej przerwali imprezę, w której uczestniczyło kilkanaście osób, bez zachowania środków ochrony i dystansu.

Zobacz film

Dyskoteka zorganizowana była pośród drzew na terenie nieużytków, zaledwie kilkaset metrów od zabudowań mieszkalnych. Mundurowi zatrzymali 6 osób w związku z organizacją zgromadzenia, udziałem w nim i posiadaniem narkotyków.

W niedzielny wieczór, 25.10.2020 r., z okolicy nieużytków na terenie rudzkiej dzielnicy Kochłowice dochodziły odgłosy muzyki. Zainteresowali się tym policjanci z Rudy Śląskiej. Gdy ustalili miejsce, okazało się, że ktoś zorganizował tam dyskotekę, w której brało udział kilkanaście osób. Większość z nich na widok mundurowych uciekła.

Stróże prawa zatrzymali 6 osób, wśród których był DJ odpowiedzialny za zorganizowanie tej imprezy. To mieszkańcy Katowic, Chorzowa, Chrzanowa i Radlina w wieku od 19 do 42 lat. Policjanci zabezpieczyli sprzęt dyskotekowy oraz narkotyki, które mogły być tam rozprowadzane.

Śledczy przesłuchali wszystkich zatrzymanych. Zostaną wobec nich sporządzone wnioski do sądu o ukaranie za udział w zgromadzeniu powyżej 5 osób oraz niestosowanie się do obowiązku używania maseczek ochronnych i utrzymywania dystansu społecznego.

Mężczyźnie, który zorganizował dyskotekę, przedstawiono dodatkowo zarzut organizacji zgromadzenia i posiadania narkotyków. Śledczy z komisariatu w Kochłowicach ustalają jeszcze, czy były tam wcześniej organizowane podobne imprezy.

Rudzcy policjanci przypominają, że w związku z pandemią, nadal obowiązuje całkowity zakaz organizowania zgromadzeń powyżej 5 osób i imprez jak niedzielna dyskoteka. Osoby, które nie zastosują się do aktualnych przepisów, muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami karnymi i finansowymi. 201026